Papież szokująco o seksie przedmałżeńskim. Tych słów nikt się nie spodziewał!

i

Autor: AP Co myśli papież o seksie pozamałżeńskim?

Szokujące słowa papieża Franciszka o SEKSIE bez ślubu. Bronił jednego z arcybiskupów?

2021-12-10 10:46

Papież Franciszek nie raz zaskoczył niespodziewaną wypowiedzią czy nietypowymi, jak na hierarchę Kościoła, poglądami. Nie inaczej było tym razem, gdy na jednej z konferencji prasowych podzielił się swoim stanowiskiem w temacie seksu pozamałżeńskiego. "Grzechy cielesne nie są najpoważniejsze” - stwierdził papież. "Najgorsze są duma i nienawiść" - dodał.

Kto by się spodziewał, że głowa Kościoła katolickiego ma tak swobodne podejście do spraw seksu pozamałżeńskiego? O swoich poglądach na ten temat papież Franciszek opowiedział na jednej z ostatnich konferencji prasowych. Poinformował na niej o przyjęciu rezygnacji arcybiskupa Paryża Michela Aupetita, który został przyłapany na dwuznacznej relacji z kobietą. Jak donosi "Daily Mail", 70-letni Aupetit zaprzecza co prawda, że jego związek miał charakter seksualny, mimo wszystko jednak zrzekł się tytułu i pełnionej funkcji, by "zapobiec niszczeniu Kościoła przez plotki". Właśnie w tym kontekście rozbrzmiały zaskakujące słowa Franciszka o seksie pozamałżeńskim. „Kiedy plotka rośnie, rośnie, rośnie i odbiera komuś reputację, ten człowiek nie będzie w stanie rządzić… a to jest niesprawiedliwość. Dlatego przyjąłem rezygnację Aupetita nie na ołtarzu prawdy, ale na ołtarzu hipokryzji” - powiedział papież i dodał: "Grzechy ciała nie są najpoważniejsze".

ZOBACZ KONIECZNIE! Tak wyglądała nastoletnia matka Jezusa? Szokująca rekonstrukcja brazylijskiego artysty

Papież Franciszek nie miał litości. Okrutna kara! Abp. Głódź zesłany do pałacu. Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Papież stwierdził za to, że najpoważniejszymi grzechami są, jego zdaniem, duma i nienawiść. „Aupetit jest grzesznikiem. Tak jak ja, jak Piotr, biskup, na którym Chrystus założył swój Kościół” - komentował Franciszek wyskok jednego ze swoich arcybiskupów. 

CZYTAJ TAKŻE: Koniec z papierosami! Dożywotni zakaz palenia dla urodzonych po 2007 roku stanie się faktem

Sonda
Czy Franciszek jest dobrym papieżem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE