Szukali go 9 dni. Sprzedawał FAŁSZYWE testy na koronawirusa

2020-07-16 14:45 mw
Koronawirus w Bełchatowie: Lekarka z zakaźnego” w szpitalu Jana Pawła II zarażona COVID-19
Autor: Pixabay/ geralt Koronawirus w Bełchatowie: Lekarka z "zakaźnego” w szpitalu Jana Pawła II zarażona COVID-19

Jak dorobić się na ludzkim strachu? To do perfekcji opanował 42-letni Mohammad Shahed. Mężczyzna jest właścicielem dwóch szpitali w Bangladeszu, a w swoich placówkach oferował testy na koronawirusa. Okazało się, że są one wadliwe i pokazują zafałszowany wynik. Policja zatrzymała go, gdy ten próbował uciec do Indii.

Właściciel dwóch szpitali w Bangladeszu, Mohammad Shahed, został zatrzymany po 9 dniach poszukiwań przez policję. Próbował dostać się do Indii przez rzekę graniczną. W chwili zatrzymania miał na sobie burkę, ale to nie zmyliło stróżów prawa. Shahed jest jednym z kilkunastu osób zatrzymanych przez władze w ostatnich dniach w związku z zarzutami, że kliniki w Uttara i Mirpur wystawiały pacjentom fałszywe zaświadczenia, że ​​nie noszą w sobie koronawirusa SARS-CoV-2, bez przeprowadzania profesjonalnych testów.

- Jego szpitale przeprowadziły 10 500 testów na koronawirusa, z czego 4 200 było autentycznych, a pozostałe 6 300 raportów z testów, przekazano bez przeprowadzania prawdziwych testów - powiedział rzecznik jednostki zatrzymującej Shaheda. 

Właściciel szpitali jest również oskarżony o pobieranie opłat za certyfikaty i leczenie COVID-19, mimo że zapewnił bezpłatną opiekę. Oprócz niego zatrzymano też lekarkę i jej męża, którzy mieli wydawać fałszywe certyfikaty poświadczające, że osoba posiadająca taki certyfikat nie jest nosicielem SARS-CoV-2. 

dr Krzysztof Liedel: Preezydent został pozostawiony sam sobie [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze