To koniec szczepionek tych firm! Decyzja rządu Danii już nieodwołalna?

2021-05-03 18:27 Zofia Dąbrowska PAP
szczepionka AstraZeneca
Autor: SHUTTERSTOCK

Dwie spośród szczepionek przeciwko koronawirusowi nie będą już używane w programie masowych szczepień i chodzi o szczepionki Johnson&Johnson oraz AstraZeneca. Taką decyzję podjęły władze Danii według tamtejszych mediów, w tym "BT". Decyzja władz w Kopenhadze nie została oficjalnie potwierdzona w przypadku pierwszej ze szczepionek, jednak według medialnych doniesień z Danii ma to nastąpić już niebawem. Informacja budzi mieszane uczucia, ponieważ rezygnacja ze szczepionek Johnson&Johnson oraz AstraZeneca opóźni akcję szczepień w kraju.

Szczepionki Johnson&Johnson oraz AstraZeneca nie będą już wykorzystywane w programie masowych szczepień na koronawirusa. Według duńskich mediów, w tym "BT", taką decyzję podjęły już władze w Kopenhadze. W przypadku Johnson&Johnson to na razie nieoficjalne doniesienia, nie potwierdził ich duński rząd, ale według medialnych doniesień ma to nastąpić już niebawem. Rezygnacja z AstraZeneki jest już potwierdzona. Informacja budzi mieszane uczucia, ponieważ rezygnacja ze szczepionek Johnson&Johnson oraz AstraZeneca opóźni akcję szczepień w kraju. Skąd taka decyzja władz w Danii?

NIE PRZEGAP: NOWA szczepionka na koronawirusa! Novavax "czarnym koniem"

Rezygnacja z używania szczepionek Johnson&Johnson oraz AstraZeneca wiąże się według duńskich mediów z przypadkami skutków ubocznych po stosowaniu tych preparatów, w tym występującymi rzadko zakrzepami krwi. Jednak Europejska Agencja Leków nadal nie zmienia swojej opinii na temat AstraZeneki, argumentując, że korzyści z jej przyjmowania przewyższają ewentualne ryzyko powikłań. Dlatego ci Duńczycy, którzy mimo wszystko będą chcieli zaszczepić się preparatem Johnson&Johnson lub AstraZeneca będą mogli to zrobić, ale nie w ramach centralnego rządowego programu szczepień na koronawirusa.

NIE PRZEGAP: Książę Harry szokuje! To będzie cios dla królowej brytyjskiej

Mobilny punkt szczepień na pl bankowym w Warszawie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze