WAKACJE 2020. Polacy ZWOLNIENI z kwarantanny! Ważna decyzja rządu

2020-07-04 7:37 zw
Wakacje 2020: Gdzie bez kwarantanny? Gdzie jest bezpiecznie? Gdzie trzeba nosić maseczki?
Autor: Pixabay

Wakacje 2020 budzą wiele obaw, jeśli chodzi o podróżowanie poza granice Polski. Czy w związku z pandemią nadal obowiązuje kwarantanna? Czy obywatele Unii Europejskiej mają się czego obawiać? Właśnie zapadła ważna decyzja rządu, która sprawi, że część turystów z Polski będzie mogła odetchnąć z ulgą podczas wakacji 2020.

Czy podczas wakacji 2020 Polacy będą musieli odbywać kwarantannę w krajach, do których jadą na urlop, nawet jeśli jest to kraj położony w Europie? Przecież kwarantanna trwa aż 14 dni, a dla wielu Polaków to cały urlopowy czas. Czy obywatele Unii Europejskiej mają się czego obawiać? Właśnie zapadła ważna decyzja rządu brytyjskiego, która sprawi, że Polacy podróżujący podczas wakacji 2020 do Anglii odetchną z ulgą.

Otóż brytyjskie władze zwolniły z obowiązku odbywania kwarantanny po przyjeździe do Anglii obywateli 59 krajów. Wśród tych państw znalazła się na szczęście również Polska. Ale jest jeden warunek. Jeśli dana osoba, nawet z obywatelstwem Polski, przebywała w ciągu dwóch tygodni od czasu przyjazdu do Wielkiej Brytanii w kraju nie objętym ową listą, kwarantannę musi jednak odbyć. Uwaga, na liście nie ma m.in. Słowacji, Szwecji czy Portugalii.

Bezpieczne wakacje 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze