WAKACJE 2020. Portugalia też płonie! Uwaga Polacy

2020-07-13 7:34 zw
Pożar, ogień, płomienie, płomień
Autor: Flickr/Liz West

Kolejny europejski kraj ogarniają pożary! Portugalia, którą podczas wakacji tak chętnie odwiedzają Polacy, zmaga się z ogniem. Są ofiary śmiertelne! Ogień ogarnął malownicze pasmo górskie Lousa w środkowej części kraju, w okolicy gminy Miranda do Corvo. A służby ostrzegają, że to nie koniec kataklizmów.

Wakacje 2020 spędzasz w Portugalii? Uważaj na groźne pożary lasów! Bo Portugalia to kolejny położony na południu Europy kraj, który zmaga się z letnią falą ognia. Wystarczy jedna iskra, by poszły z dymem całe hektary lasu, a rozprzestrzeniający się błyskawicznie pożar stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo i dla mieszkańców, i dla turystów. Tym razem ogień ogarnął malownicze pasmo górskie Lousa w środkowej części kraju, w okolicy gminy Miranda do Corvo.

Niestety, podczas akcji gaśniczej przeprowadzonej w miniony weekend jeden ze strażaków zginął, a paru innych zostało rannych. Cały czas trwa dogaszanie pożaru, a władze obawiają się pojawienia kolejnych zarzewi ognia. W dodatku portugalskie służby ostrzegają, że to nie koniec kataklizmów. Na kolejne dni w Portugali zapowiadane są upały oraz burze z dużą ilością wyładowań, co może na nowo wzniecić pożary. Największe współczesne pożary nawiedziły Portugalię w 2017 roku. Ucierpiał wtedy głównie Dystrykt Leiria. Zginęły wtedy 64 osoby, a 204 zostały ranne.

Reakcja w sztabie Rafała Trzaskowskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze