Ogromne niebezpieczeństwo w Czarnobylu! Nie uwierzysz, co Rosjanie urządzili na terenie elektrowni  (mają tam skład amunicji)

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Ogromne niebezpieczeństwo w Czarnobylu! Nie uwierzysz, co Rosjanie urządzili na terenie elektrowni (mają tam skład amunicji)

Kalendarium wojny

Ważne. Siły rosyjskie spodziewają się ukraińskiego uderzenia na Chersoń

2022-11-08 19:19

Wojna na Ukrainie nadal dominuje w mediach. Raporty z jej kolejnego dnia publikują wszystkie liczące się portale. Do naszych mediów z rzadka docierają takie kalendaria z rosyjskich, niezależnych od Kremla, mediów. Oto kalendarium 258. dnia wojny podane przez portal Ważne Historie (Ważnyje Istorii), w rosyjskiej nomenklaturze prawnej: „agenta zagranicznego”. Zobaczymy o czym on informował (8 listopada)...

Kiriłł Striemusow, zastępca szefa okupacyjnej administracji obwodu chersońskiego, powiedział rano: „W najbliższych dniach w Chersoniu spodziewane są wydarzenia. Jesteśmy gotowi na wszelkie decyzje, nawet te najtrudniejsze.” Zgrupowanie wojsk rosyjskich na prawym brzegu obwodu chersońskiego jest w trudnej sytuacji ze względu na problemy z zaopatrzeniem: Siły Zbrojne Ukrainy kontrolują wszystkie mosty na Dnieprze. Na początku października armia ukraińska wyzwoliła znaczną część regionu, władze okupacyjne spodziewają się nowej ofensywy. 19 października rozpoczęli ewakuację mieszkańców prawego brzegu, 7 listopada ogłosili jej zakończenie.

W nocy wojska rosyjskie ostrzeliwały obwód dniepropietrowski. Według szefa regionu Valentina Rezniczenki zniszczonych zostało około dziesięciu wielopiętrowych i prywatnych domów, szpital, szkoła i dwa przedsiębiorstwa przemysłowe. Rano ostrzelano wieś w rejonie Zaporoża. Nie ma ofiar.Wywiad brytyjski poinformował , że siły rosyjskie rozpoczęły budowę robót obronnych wokół Mariupola. Rosjanie instalują tzw. „zęby smoka” – piramidalne bloki betonowe (zapory przeciwczołgowe – se.pl). Raport brytyjskiego wywiadu zauważa, że ​​przez Mariupol przechodzi kluczowa linia zaopatrzenia dla wojsk rosyjskich na południu Ukrainy.

Zmobilizowani z rejonu Uljanowska nie mogą otrzymać obiecanej przez Władimira Putina jednorazowej wypłaty 195 tys. rubli (14 856 zł – przyp. se.pl). Pieniądze otrzymają tylko ci, którzy podpiszą umowę na rok lub dłużej.

[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Gen. Stanisław Koziej mówi, co się stanie, jeśli Rosja wygra wojnę

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Andriej Rudenko powiedział , że Rosja nie stawia żadnych konkretnych warunków do wznowienia negocjacji z Ukrainą. „Z naszej strony nie ma żadnych warunków wstępnych, z wyjątkiem warunku głównego: aby Ukraina okazała dobrą wolę” – powiedział Rudenko. Dzień wcześniej doradca Kancelarii Prezydenta Ukrainy Michaił Podolak powiedział , że Ukraina nigdy nie odmówiła negocjacji, a jej stanowisko jest dobrze znane: Rosja musi wycofać wojska z terytorium Ukrainy. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest gotowy do negocjacji z rosyjskim przywódcą, który zastąpi Putina.

„The Washington Post” opublikował relację ze wsi Szewczenkówka w obwodzie chersońskim, wyzwolonej przez Siły Zbrojne Ukrainy na początku października. Znaczna część materiału poświęcona jest konfliktom między mieszkańcami po wysiedleniu: ludzie oskarżają swoich rodaków o współpracę z okupantami.Rosyjskie Ministerstwo Edukacji rozpoczęło opracowywanie programu nauczania podstawowego szkolenia wojskowego dla starszych klas szkół i placówek szkolnictwa średniego i zawodowego, donosi TASS . Pomysł przywrócenia NVP do programu należy do partii Sprawiedliwa Rosja. Jest już wspierany przez Ministerstwo Obrony.

Pierwsze nowe przęsło części samochodowej zostało zainstalowane na moście krymskim – powiedział wicepremier rządu Federacji Rosyjskiej Marat Chusnullin. 8 października na moście eksplodowała ciężarówka z materiałami wybuchowymi, zawaliło się kilka przęseł części samochodowej. W części kolejowej mostu zapaliły się cysterny. FSB Rosji oskarżyła o to ukraińskie służby specjalne (Ukraina nie przyznała się do przeprowadzenia tej spektakularnej akcji – przyp. se.pl.)…

Sonda
Popierasz budowę zapory na granicy z Rosją?