Wielki pożar w hotel. Spłonęło 10 osób, a 15 zostało rannych. Dramat chorych na koronawirusa w Indiach

2020-08-09 10:28 ŁT
Działoszyn: Pożar w Pepco na Piłsudskiego. Straty są ogromne!
Autor: pixabay.com, CC0 fot. pavloo

Ogromna tragedia w Indiach. W niedzielę w hotelu Svarna Palce w Widźajawadzie w stanie Andhra Pradeś w Indiach życie straciło co najmniej 10 osób, a 15 jest rannych - podały lokalne władze. Obiekt był wykorzystywany jako miejsce kwarantanny dla osób, u których stwierdzono obecność SARS-CoV-2, a nie musiały być hospitalizowane w specjalistycznych klinikach.

To już kolejny pożar w Indiach w miejscu, w którym odizolowano chorych na Covid-19. Przed kilkoma dniami w Navrangpurze w stanie Gudźarat na zachodzie Indii wybuchł pożar w prywatnej klinice dysponującej 50 łóżkami. Zginęło tam osiem osób.

ZOBACZ TAKŻE: Bejrut: Polscy strażacy lecą na ratunek. Nowy bilans ofiar

W niedzielę dramat rozegrał się w hotelu Svarna Palce w Widźajawadzie w stanie Andhra Pradeś. Do pożaru doszło w godzinach porannych. Media podają, że w budynku przebywało ponad 20 chorych. Za przyczynę pożaru uznano zwarcie instalacji elektrycznej w urządzeniu do klimatyzacji w lobby hotelu. Ogień błyskawicznie pokonywał kolejne piętra budynku. Siedmiu rezydentów hotelu próbowało się ratować, skacząc w panice z tarasu, ale żaden z nich nie przeżył. Kolejne trzy osoby uległy zaczadzeniu.

- Z bólem przyjąłem wiadomość o pożarze w ośrodku dla chorych na Covid-19. Moje myśli są dziś z tymi, którzy stracili swych bliskich. Modlę się o szybki powrót do zdrowia tych, którzy ucierpieli - napisał na Twitterze premier Indii Narendra Modi.

Bejrut: wybuch w porcie. Ogromne zniszczenia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze