Wielki pożar w Londynie! Płonący wieżowiec, trwa akcja strażaków

2021-05-07 12:57 Zofia Dąbrowska
Pożar w Londynie
Autor: twitter

Groźny pożar wielkiego apartamentowca w Londynie! Płomienie pojawiły się dziś rano na ósmym, dziewiątym i dziesiątym piętrze 19-piętrowego wieżowca. Świadkowie opowiadają o ludziach, którzy stali na balkonach i błagali o pomoc. Do New Providence Wharf pospieszyło 125 strażaków i 20 wozów gaśniczych. Budynek pokryty jest najprawdopodobniej tą samą łatwopalną okładziną, która stała się przyczyną tragedii w budynku Grenfell Tower w 2017 roku, również w Londynie. Dlaczego okładziny dotąd nie wymieniono?

Płonący wieżowiec w Londynie! We wschodniej części miasta wybuchł dziś groźny pożar. Płomienie pojawiły się dziś rano na ósmym, dziewiątym i dziesiątym piętrze 19-piętrowego wieżowca New Providence Wharf, pełnego drogich mieszkań z malowniczym widokiem na rzekę. Nie wiadomo jeszcze, co sprawiło, że w budynku pojawił się ogień. Na szczęście póki co brak doniesień o poszkodowanych. Świadkowie opowiadają jednak o ludziach, którzy stali na balkonach i błagali o pomoc. Niektórzy mówią, że alarm przeciwpożarowy włączył się zbyt późno i zaalarmował ich zapach dymu.

NIE PRZEGAP: Chińska rakieta coraz bliżej Ziemi! Będzie kataklizm? Pokazano zdjęcie

Do New Providence Wharf pospieszyło 125 strażaków i 20 wozów gaśniczych. Tymczasem brytyjskie media zauważają, że wieżowiec pokryty jest najprawdopodobniej tą samą łatwopalną okładziną, która stała się przyczyną tragedii w budynku Grenfell Tower w 2017 roku, również w Londynie. W pożarze zginęły wówczas 72 osoby. Dlaczego okładziny dotąd nie wymieniono? Po tragedii Grenfell Tower miała zostać przeprowadzona wielka akcja likwidacji tego typu materiałów na wszystkich budynkach w mieście.

NIE PRZEGAP: 12-latka urządziła strzelaninę w szkole! Wyjęła broń z plecaka

Jakubów. Pożar na plebanii.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze