Putin

i

Autor: AP Putin

Wojna na Ukrainie

Wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku? Obliczono, kiedy skończą się zasoby Putina

2023-03-23 20:00

Wojna na Ukrainie może skończyć się już niebawem, bo Władimirowi Putinowi kończy się sprzęt i uzbrojenie. Tak uważa wiceszef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Wadym Skibicki, który udzielił wywiadu dla portalu RBK-Ukraina. Nie wyklucza, że w przypadku zaostrzenia sankcji wojna skończy się jeszcze w 2023 roku.

Wojna na Ukrainie może się skończyć jeszcze w tym roku, a najdalej w przyszłym. Potem Putinowi zabraknie amunicji?

Kiedy skończy się wojna na Ukrainie? Krwawy konflikt trwa już ponad rok, a sytuacja jest patowa i grozi eskalacją. Co z tego wszystkiego wyniknie? Strona ukraińska ma pewne optymistyczne doniesienia na ten temat. Wojna na Ukrainie może skończyć się już niebawem, bo Władimirowi Putinowi kończy się sprzęt i uzbrojenie. Tak uważa wiceszef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Wadym Skibicki, który udzielił wywiadu dla portalu RBK-Ukraina. Nie wyklucza, że w przypadku zaostrzenia sankcji wojna skończy się jeszcze w 2023 roku, a najdalej w 2024. Co dokładnie powiedział?

"Możliwości Rosji to dwa lata. Również i my mówimy, że oni mogą prowadzić wojnę jeszcze w 2023 roku, najdalej w 2024"

"Wywiad wojskowy Łotwy mówi, że możliwości Rosji to dwa lata. Również i my mówimy, że oni mogą prowadzić wojnę jeszcze w 2023 roku, najdalej w 2024, jeśli mówić o wojnie konwencjonalnej. W razie wzmocnienia sankcji rezerwy te będą jeszcze mniejsze" - powiedział Wadym Skibicki. "Najważniejsze, że nie mają masowej produkcji nowego uzbrojenia, dlatego że brakuje im mocy i zagranicznych części zamiennych" - dodał i podkreślił, że dostawy z Korei Północnej nie mają większego znaczenia dla losów wojny, zaś Chiny nadal nie dozbrajają Putina.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Wojna w Iraku dała Putinowi wymówkę dla inwazji na Ukrainę
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają