Wspinał się na Wieżę Montparnasse. Spider-Man z Polski aresztowany w Paryżu [WIDEO]

2020-09-19 7:46 BL
Spider-Man
Autor: Twitter

W piątek wieczorem francuska policja zatrzymała mężczyznę, który bez żadnych zabezpieczeń wspinał się na 210-metrową Wieżę Montparnasse w Paryżu, drugiego pod względem wysokości budynku w stolicy Francji. Jak podały francuskie media, wspinaczem okazał się polski turysta.

Francuska policja aresztowała w piątek wieczorem Polaka, który bez żadnych zabezpieczeń próbował wejść po ścianie na szczyt 210-metrowej Wieży Montparnasse w Paryżu, drugiego pod względem wysokości budynku w francuskiej stolicy. Filmy zamieszczone na portalach społecznościowych pokazują, jak nasz rodak ubrany w krótkie spodnie i białą koszulkę wspina się po szklanej ścianie budynku. Obserwowały go z dołu setki turystów. - "Kiedy wyszłam ze stacji metra, zobaczyłam strażaków, policję. Myślałam, że dzieje się coś poważnego” - cytuje dziennik "Le Parisien" słowa Claire, mieszkanki Paryża, która była świadkiem wydarzenia. "Ponieważ wszyscy mieli głowy uniesione w górę, więc i ja podniosłam wzrok. Zobaczyłam mężczyznę w białej koszulce, wspinającego się na wieżowiec gołymi rękami, bez liny i żadnych zabezpieczeń" - opisywała Claire.

"Początkowo ludzie myśleli, że to próba samobójcza, ale szybko zorientowaliśmy się, że ten mężczyzna jest zupełnie spokojny i posuwa się do góry" - mówiła paryżanka. „Wspinał się cicho, w bardzo płynny sposób, jakby robił to przez całe życie. Zrozumieliśmy, że to dla niego wyzwanie i tłum zaczął bić brawo" - przytacza słowa Claire "Le Parisien".

Polak został zatrzymany w połowie drogi, gdy po linie z dachu spuścił się ratownik, przechwycił go  i wciągnął go na górę. Tam nasz bohater, który przedstawił się jak turysta w Polski, został aresztowany przez policję. Podobno nazywa się Marcin Banot, znany jest pod pseudonimem "polski Spider Man", który w czerwcu 2019 r. wspiął się w ten sam sposób na hotel Marriott w Warszawie.

Czytaj też: Nie żyje Winston Groom. Autor kultowej powieści, która dała sławę Tomowi Hanksowi

Najnowsze