WSZY zaatakowały Miss Białorusi! Łukaszenka nie miał litości

2020-12-03 11:00 zw

Horror białoruskiej królowej piękności, która siedzi w białoruskim areszcie po tym, jak wsparła protesty opozycji! Wolha Chiżynkowa (34 l.) została zamknięta w brudnej celi. Po materacach, podłodze i osadzonych biegają stada wszy.

Tak Aleksandr Łukaszenka traktuje obywateli, którzy chcą uczciwych wyborów! Niezależny portal TUT.by ujawnia, jak wyglądają cele, do których wrzucani są uczestnicy opozycyjnych protestów na Białorusi. Wśród nich znalazły się między innymi dziennikarka TUT Alaksandra Kwitkiewicz oraz Wolha Chiżynkowa (34 l.), która w 2008 roku zdobyła tytuł Miss Białorusi. Obie brały udział w demonstracjach na początku listopada. Kwitkiewicz wyszła już z aresztu i opowiedziała o koszmarze, który obie tam przeżywały.

Jak się okazuje, pracownicy aresztu wybrali im najbrudniejszą celę dla bezdomnych, po której biegały stada wszy. Jedyna toaleta była zepsuta, nieszczelne okna powodowały, że w areszcie panował nieznośny ziąb. - Szukałyśmy wszy każdego dnia - opowiada reporterka. Miss Białorusi wciąż siedzi za kratkami, zostanie wypuszczona dopiero 11 grudnia. Protesty na Białorusi trwają od 9 sierpnia, kiedy oficjalnie ogłoszono zwycięstwo Łukaszenki. Zdaniem opozycji, wspieranej przez Unię Europejską czy USA, wybory sfałszowano, a tak naprawdę wygrała je kandydatka opozycji.

Sławomir Sierakowski po powrocie z Białorusi: Łukaszenka to psychopata gorszy od Putina [Super Raport]
Najnowsze