Wyciekły rozmowy telefoniczne Trumpa. Mocne słowa do Merkel i May. Co mówił Putinowi?

2020-06-30 15:23 mw
Donald Trump się żalI: Na prezydenturze tracę miliardy
Autor: AP

Prezydent Stanów Zjednoczonych najczęściej przez telefon rozmawia z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem. Tak wynika z informacji telewizji CNN, która ujawniła rozmowy prowadzone przez Donalda Trumpa. Okazuje się też, że pozwala sobie na użycie mocnych słów wobec innych przywódców. Miał mocno skomentować m.in. kanclerz Niemiec, Angelę Merkel czy byłą premierkę Wielkiej Brytanii, Theresę May.

Telewizja CNN ujawniła rozmowy z innych przywódcami prowadzone przez Donalda Trumpa. Wynika z nich, że z niektórymi ciągle siedzi na telefonie, a innych krytykuje używając mocnych słów. CNN powołując się na własne źródła ustaliła, że najwięcej przez telefon Trump rozmawia z prezydentem Turcji. Z nim miał obgadywać swoich poprzedników m.in. George’a W. Busha czy Baracka Obamę. Z ustaleń CNN wynika też, że podobną rozmowę Trump przeprowadzał z Władimirem Putinem, prezydentem Rosji. 

Ale Trump na telefonie siedzi również z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel. W rozmowie miał wobec niej użyć słów, że „jest głupia”, a także zarzucać, że „siedzi w kieszeni Rosji”. Na chamski komentarz pozwolił sobie też wobec byłej premierki Wielkiej Brytanii, Theresy May. Jej miał powiedział, że jest „słaba i brak jej odwagi”. 

W telefonicznych rozmowach Trump pozwala sobie również na przechwałki. Prezydent USA miał chwalić się swoim geniuszem, bogactwem i wielkimi osiągnięciami w rozmowach z Mohammedem bin Salmanem, następcą tronu Arabii Saudyjskiej i dyktatorem Korei Północnej Kim Dzong Unem. 

Borys Budka o wynikach wyborów: Wszystko jest do odrobienia [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.