Wypadek autokaru z Polakami na Węgrzech. Jedna osoba nie żyje, a ponad 30 jest rannych [ZDJĘCIA]

2020-08-09 10:50 ŁT
Wypadek autokaru z Polakami na Węgrzech
Autor: Kadr z nagrania wideo opublikowanego na youtube'owym kanale hirado.hu /hirado.hu /YouTube Wypadek autokaru z Polakami na Węgrzech

Wypadek autokaru z Polakami na Węgrzech w miejscowości Kiskunfélegyháza - podaje serwis rmf24.pl powołując się na węgierskie media. W zdarzeniu ranne zostały 34 osoby, a jedna niestety zmarła. Ofiara śmiertelna to 35-letni mężczyzna. Do wypadku doszło na autostradzie M5. Autokar jechał w kierunku Budapesztu, po wypadku droga w stronę stolicy była całkowicie zamknięta.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku autokaru z Polakami na Węgrzech. Jak podają tamtejsze media, bus zjechał z autostrady i wpadł do rowu. Wiadomo, że wśród poszkodowanych jest jedna ofiara śmiertelna oraz 34 rannych pasażerów. W tym trzy osoby w stanie ciężki - m.in. 5-letnie dziecko. Na miejsce zostały wysłane dwa helikoptery medyczne i 14 karetek. Do wypadku doszło na autostradzie M5 na wysokości miasta Kiskunfelegyhaza. Autokar jechał w kierunku Budapesztu, po wypadku droga w stronę stolicy była całkowicie zamknięta.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wypadek pod Strzegomiem. 18-letni motocyklista zginął na miejscu!

Pomoc Polakom poszkodowanym w wypadku na Węgrzech zaoferowały polskie władze. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski napisał na Twitterze: - (...) z polecenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy jestem w kontakcie z polską ambasadą w Budapeszcie; pomoc medyczna i konsularna została zabezpieczona".

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze