Z okazji dnia Martina Lutera Kinga papież wysłał list do jego córki

2021-01-19 13:47
Papież Franciszek pozwala kobietom czytać
Autor: Remo Casilli/AP

W liście papież Franciszek napisał: „Marzenie doktora Kinga o harmonii i równości dla wszystkich ludzi, osiągniętej nie za pomocą przemocy, lecz dzięki pokojowi, pozostaje zawsze aktualne”.

Z okazji Dnia Martina Lutera Kinga Papież Franciszek wysłał list do córki wielkiego działacza, lidera i wizjonera podkreślając, że nadal można współpracować w budowaniu wspólnoty sprawiedliwej i w miłości braterskiej.

Papież podkreślił również, że w dzisiejszym świecie dalej mnożą się wyzwania związane z niesprawiedliwością społeczną, podziałami i konfliktami, utrudniającymi realizację wspólnego doba, które było marzeniem Martina Lutera Kinga, marzeniem o harmonii i równości dla wszystkich ludzi.

W czerwcu ubiegłego roku, w następstwie „Freedom Day” obchodzonego przez Afroamerykanów ze szczególnym wzruszeniem po zabiciu George'a Floyda, córka Marcina Lutra Kinga udzieliła wywiadu dla L'Osservatore Romano i Vatican News mówiąc o nieagresywnej walce o równość i podkreśliła szczególną harmonię myśli między Papieżem Franciszkiem a jej ojcem. 

Najnowsze