Zabrakło im alkoholu, wypili PŁYN DO DEZYNFEKCJI. Tragedia na imprezie

2020-11-22 12:36 mw
Chcieli by nauczycielka wypiła płyn do dezynfekcji
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Chcieli by nauczycielka wypiła płyn do dezynfekcji

Siedem osób nie żyje a dwie pozostają w śpiączce - to bilans zakrapianej alkoholem imprezy w Jakucku w Rosji. Z ustaleń policji wynika, że dziewięć osób urządziło sobie imprezę, na której zabrakło alkoholu. Biesiadnicy niewiele myśląc zdecydowali się na wypicie płynu do dezynfekcji, który w składzie miał m.in. alkohol.

Dziewięć osób wypiło płyn do dezynfekcji podczas imprezy w miejscowości Tomtor w Jakucji. Jak ustaliła policja, gdy imprezowiczom skończył się alkohol, zdecydowali się sięgnąć po coś, co ma w składzie procenty. Padło na płyn do dezynfekcji. Pierwsze trzy ofiary to 41-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 27 i 59 lat. Sześciu innych biesiadników zostało przewiezionych samolotem pogotowia ratunkowego do stolicy regionu - Jakucka. Czterech z przewiezionych osób nie udało się uratować, a dwie pozostają w śpiączce. 

Federalny organ nadzoru zdrowia publicznego, Rospotrebnadzor, poinformował, że „zarejestrowano dziewięć przypadków zatrucia środkiem odkażającym, w tym siedem śmiertelnych”. Z ustaleń służb wynika, że środek, który pili imprezowicze to płyn do dezynfekcji, który trafił do sklepów po wybuchu epidemii koronawirusa. Środek odkażający miał 69 proc. metanolu. Ostrzeżono mieszkańców, by nie pić środka, później jednak wycofano go ze sprzedaży. Służby zaś wszczęły w sprawie zgonów dochodzenie. 

Wychudzony Komorowski w szpitalu. Wstrząsające zdjęcia z karetki [TYLKO U NAS]
Najnowsze