ZIMA stulecia WRÓCI razem z POWODZIAMI? ANANASOWA katastrofa już DZIŚ, naukowcy ostrzegają

2021-02-23 9:10 zw
Zima rekordowo zaatakowała USA
Autor: AP Zima rekordowo zaatakowała USA

Kolejny alarm dla Ameryki! Naukowcy przestrzegają przed następną falą śnieżyc i mrozów. Teksas jeszcze nie podniósł się po zimowym kataklizmie, trwa liczenie ofiar i strat, a tymczasem nad Stany Zjednoczone nadciąga złowrogie zjawisko atmosferyczne o przedziwnej nazwie. Naukowcy nazywają je bowiem Ananasowym Ekspresem. Skąd taka nazwa? Co niesie ze sobą ten pogodowy tunel aerodynamiczny? Jedno jest pewne - amerykańska zima stulecia może wrócić z całą mocą! I to już dziś, we wtorek.

Trwa liczenie ofiar i strat po ataku rekordowych mrozów w Teksasie. Temperatury spadły tam do -40 stopni Celsjusza, powodując wielkie awarie elektrowni, brak dostaw energii elektrycznej i wody pitnej dla czternastu milionów ludzi. 70 mieszkańców Teksasu nie żyje, niektórzy zamarzli we własnych łóżkach. Tymczasem amerykańscy naukowcy nie mają dobrych wieści - nad Stany Zjednoczone nadciąga złowrogie zjawisko meteorologiczne o przedziwnej nazwie. Naukowcy nazywają je Ananasowym Ekspresem. Skąd taka nazwa? Wiąże się z Hawajami, skąd pochodzi aż jedna trzecia światowych dostaw ananasów.

NIE PRZEGAP: PRZEPOWIEDNIE Krzysztofa Jackowskiego 2021. Mówi o KONFLIKCIE i KRYZYSIE politycznym

To właśnie z Hawajów płynie wielki front wilgotnego powietrza, które już dziś, we wtorek 23 lutego dotrze nad zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Meteorolodzy z amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej (NWS) ostrzegają przed ogromnymi opadami śniegu, ale także deszczu, co niesie za sobą duże ryzyko powodzi na zachodnim wybrzeżu. Jak poinformowała Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA), w Kalifornii może spaść 127 litrów deszczu na metr kwadratowy w ciągu doby! Z kolei w rejonach górskich wzrośnie zagrożenie lawinowe, zwłaszcza w położonych w Kordylierach Górach Kaskadowych.

NIE PRZEGAP: OBŁAWA na Michaela Jacksona! Zaczął nowe życie, nie zgadniesz jak wygląda

Ależ gorąco na tym mrozie! Kształty półnagiej Eweliny Lisowskiej odwróciły uwagę od jej wyczynów na śniegu
Najnowsze