Żona premiera wyświęcona! "Wyjątkowy dzień dla naszej rodziny"

2021-09-19 19:08
Kościół
Autor: CC Pixabay.com Żona premiera wyświęcona! "Wyjątkowy dzień dla naszej rodziny" / Zdjęcie poglądowe

Marit Slagsvold, żona przyszłego premiera Norwegii Jonasa Gahr Store z Partii Pracy, który w poniedziałek wygrał wybory parlamentarne, została w niedzielę wyświęcona na pastora luterańskiego Kościoła Norwegii.

Żona premiera wyświęcona! "Wyjątkowy dzień dla naszej rodziny"

Para jest małżeństwem od 1988 roku i ma trzech synów. Slagsvold była dotychczas socjologiem i terapeutą w nurcie Gestalt. Po dodatkowych studiach teologicznych wykształciła się na pastora. - To był wyjątkowy dzień dla naszej rodziny, jestem bardzo dumny - oznajmił po uroczystej mszy w katedrze w Oslo Jonas Gahr Store. Jak zwróciły uwagę norweskie media, Store znalazł czas na uczestnictwo w nabożeństwie mimo wielogodzinnych negocjacji z partiami, z którymi ma utworzyć większość w parlamencie. Dodatkowo lider mającej wejść w skład rządu Partii Centrum Trygve Slagsvold Vedum jest krewnym Marit Slagsvold.

Czytaj też: Polski samolot zapalił się na lotnisku! Potem awaryjnie lądował. Dantejskie sceny

Kościół, w którym żona premiera sprawować będzie posługę, znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od rezydencji premiera, gdzie wkrótce zamieszka para. - Mamy bardzo mądrego pastora - stwierdziła z radością biskup Kari Veiteber, odnosząc się do wyświęcenia Slagsvold. Do Kościoła Norwegii (Den norske kirke), który jest protestanckim Kościołem tradycji ewangelicko-augsburskiej, należy ok. 70 proc. Norwegów.

Partia Pracy Jonasa Gahra Store zwyciężyła w poniedziałek w wyborach do norweskiego parlamentu, zdobywając 26,3 proc. głosów. Ugrupowanie to pokonało rządzącą od ośmiu lat Norwegią Partię Konserwatywną (20,4 proc.) premier Erny Solberg

Sonda
Chodzisz regularnie do kościoła?
Siostrzenica premiera Morawieckiego w show Polsatu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE