11 listopada we Wrocławiu: koncerty, biało-czerwone marsze i bieg po Rynku [LISTA WYDARZEŃ]

2019-11-07 10:35 mar
Radomskie obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Co będzie się działo?
Autor: pixabay.com

11 listopada obchodzić będziemy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto Niepodległości będzie hucznie obchodzone także we Wrocławiu. Ulicami miasta przejdzie radosna parada i biało-czerwony marsz, będą koncerty i wojskowy piknik, a sportowcy uczczą ten dzień pierwszym w historii miasta Biegiem Niepodległości.

11 listopada na mieszkańców i gości Wrocławia czekają liczne atrakcje związane z obchodami Święta Niepodległości.

PIKNIK WOJSKOWY

10 listopada – 14:00 - 17:00
Fort Wrocław nr 9–Muzeum Militarne - ul. Pełczyńska 33

W niedzielę, 10 listopada, odbędzie się piknik wojskowy w Forcie Wrocław nr 9. Na gości, którzy odwiedzą Muzeum Militarne przy ul. Pełczyńskiej 33, czekać będzie prezentacja militariów i replik broni, wystawy fotograficzne, gry i zabawy rekreacyjne, a także tradycyjna żołnierska grochówka. Udostępniona zostanie też paintballowa strzelnica. Fort można będzie zwiedzać w godz. 14:00 - 16:00. Piknik zakończy koncert pieśni patriotycznych, który rozpocznie się o godz. 16:00.

NIEPODLEGŁOŚCIOWY SPŁYW KAJAKOWY

11 listopada – 10:00
WOPR Wrocław – ul. Na Grobli 40-44

KayakTours zaprasza na świętowanie Dnia Niepodległości w kajaku. Spokojny spływ wrocławskimi szlakami wodnymi rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa ok. 2-3 godziny. Start i meta spływu zlokalizowane będą w siedzibie Wrocławskiego WOPR przy ulicy Na Grobli. Zapisy i rezerwacje: info@kayaktours.pl lub tel. 505452873.

MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY

11 listopada – 10:00
Kościół Garnizonowy p.w. Św. Elżbiety - Świętej Elżbiety 1/2

RADOSNA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada – 10:30 - 15:00
Centrum Historii Zajezdnia (ul. Grabiszyńska 184) - Plac Wolności

18. edycja wrocławskiej Radosnej Parady Niepodległości będzie miała charakter biało-czerwonego pochodu. Uczestnicy przejdą z placu przy Centrum Historii Zajezdnia na Plac Wolności. W paradzie wezmą udział chorągwiarze, mażoretki i orkiestry dęte, a na czele pojedzie legendarny autobus Ogórek.

Na pl. Wolności uczestnicy parady otrzymają biało-czerwone folie, za pomocą których utworzą flagę Polski, widzianą z lotu ptaka. Oficjalne uroczystości rozpoczną się wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznych, po którym nastąpią wojskowe ceremoniały i parada formacji mundurowych.

Program Parady:
10:30 – wymarsz pochodu z Centrum Historii Zajezdnia (ul. Grabiszyńska 184)
11:30 – wejście pochodu na Plac Wolności
11:45 - 12:15 – utworzenie flagi (flaga zostanie sfilmowana z powietrza przy pomocy drona)
12:15 - 13:00 – część oficjalna Parady: defilada służb mundurowych i przemówienia przedstawicieli władz
13:00 - 13:30 – wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych
13:30 - 14:30 – występy orkiestry, zespołu Gieni Dudki i formacji tanecznych

WROCŁAWSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada – 17:00
Rynek

11 listopada odbędzie się pierwszy w historii miasta Wrocławski Bieg Niepodległości. 10-kilometrowa trasa biegu została wyznaczona w centrum Wrocławia ze startem i metą na Rynku. W biegu może wziąć udział nawet 3 tysiące uczestników.

ZOBACZ TEŻ: Wrocławski Bieg Niepodległości. Ostatnie dni zapisów na nową imprezę biegową

Wrocławski Bieg Niepodległości 2019
Autor: mat. prasowe

KONCERT „ACH, NIE ODCHODŹ ODE MNIE”

11 listopada – 17:00
Centrum Kultury Agora – ul. Serbska 5a

Justyna Jary i PompaDur zabiorą słuchaczy w podróż do dawnych uliczek, knajpek, podwórek i kabaretów z lat 20. W programie m.in. „Ostatnia niedziela”, „Ballada o włamywaczu” czy „Umówiłam się z nim na dziewiątą”, czyli dawne szlagiery w kobiecej interpretacji. Wstęp wolny.

KONCERT „OŻYWIAMY WSPOMNIENIA”

11 listopada – 18:00
Wrocławski Klub Formaty – ul. Samborska 3-5

Koncert utworów międzywojennych w nowoczesnych aranżacjach. W programie utwory takich gwiazd jak Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fogg czy Hanka Ordonówna. Usłyszymy m.in. "Bo to się zwykle tak zaczyna", "Gramofonomankę", "Sex appeal", "Tango Milonga", "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Ach śpij kochanie" i wiele innych. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Wrocławskiego Klubu Formaty. Ilość miejsc ograniczona.

WROCK FOR FREEDOM – DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada – 18:00
Hala Stulecia - ul. Wystawowa 1

Gwiazdą koncertu „wROCK for Freedom – Dzień Niepodległości” będzie zespół BAJM. Beata Kozidrak zaśpiewa największe hity zespołu - „Nie ma wody na pustyni”, „Józek, nie daruję Ci tej nocy”, „Jezioro szczęścia” , „Biała armia” i wiele innych.

Znanych przebojów nie zabraknie też podczas koncertu xMAANAM, w skład którego wchodzą muzycy legendarnego Maanamu oraz nowa wokalistka Aga Bieńkowska. Usłyszymy m.in. „Boskie Buenos”, „Cykady na Cykladach”, „Kocham cię, kochanie moje” czy „Krakowski spleen”.

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada – 19:00
Wyspa Słodowa – Plac Solidarności

Tegoroczny Marsz Niepodległości we Wrocławiu odbywa się pod hasłem „Żeby Polska była Polską”. Uczestnicy marszu wyruszą o godz. 19:00 z Wyspy Słodowej, a następnie przejdą ul. Dubois, skręcą na most Sikorskiego, miną pl. Jana Pawła II i skierują się w stronę pl. Solidarności, gdzie nastąpi finał pochodu.