71-latek, który zmarł we Wrocławiu, nie był zarażony koronawirusem! Ministerstwo podało przyczynę śmierci!

2020-03-26 12:05 GE
Koronawirus w Polsce
Autor: red

W środę Dolnośląski Urząd Wojewódzki oraz Ministerstwo Zdrowia poinformowały, że w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu zmarło dwóch pacjentów zarażonych koronawirusem. Jak się jednak okazało, starszy z mężczyzn, który trafił do szpitala kilka godzin wcześniej, nie miał groźnego wirusa z Chin.

"W związku z otrzymaną informacją ze szpitala przy ul. Koszarowej o zmarłym wczoraj rano 71-letnim pacjencie, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem na terenie Dolnego Śląska. Przyczyną śmierci była niewydolność krążeniowo-oddechowa nie mająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być osobą niezakażoną" - brzmi czwartkowy komunikat Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Taką są informację przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Przypomnijmy, że o śmierci dwóch pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej informowaliśmy w środę. W nocy w szpitalu zmarł 41-latek, który miał choroby współistniejące. Nad ranem zmarł zaś 71-latek, który do szpitala trafił kilka godzin wcześniej. Szpital zdążył pobrać od niego próbkę do badania pod kątem koronawirusa. Początkowo został on uznany za ofiarę groźnego wirusa zapewne z powodu objawów, z jakimi trafił do placówki. Po przebadaniu próbki okazało się jednak, że mężczyzna nie był zakażony.

Tym samym liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa na Dolnym Śląsku wynosi 4, zaś w całej Polsce 14 (dane na godz. 12.00, 26 marca).

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.