Dolnoślązacy nie przestrzegają kwarantanny. Zamiast siedzieć w domu, robią zakupy lub łowią ryby

2020-03-31 12:11 mar
Dolnoślązacy nie przestrzegają kwarantanny
Autor: materiały policji

Podczas minionego weekendu dolnośląscy policjanci stwierdzili kilka przypadków naruszenia zasad kwarantanny. Osoby, które zamiast pozostać w mieszkaniu, wybrały się na zakupy lub na ryby, mogą teraz zostać ukarane wysoką grzywną.

W województwie dolnośląskim kwarantanną objętych jest ponad 4 tysiące osób. Zdecydowana większość osób ze względu na zdrowie swoje i innych przestrzega zasad izolacji. Zdarzają się jednak wyjątki.

Policjanci, którzy kontrolowali sposób odbywania kwarantanny przez osoby objęte tą procedurą w powiecie głogowskim, stwierdzili cztery przypadki jej złamania.

- W jednym z przypadków, mężczyzna objęty kwarantanną, złamał ją i wyjechał na drugi koniec Polski - informuje podinsp. Bogdan Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. - W innym było to wyjście na ryby a w kolejnym, wyjazd do dziewczyny w innej miejscowości.

Wszystkie osoby przyłapane na nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny mogą teraz zostać ukarane wysoką grzywną.

Kwarantannę zignorował też 16-latek z gminy Krośnice (powiat milicki), który w minioną sobotę wyszedł z domu i robił zakupy w miejscowym sklepie. Ponieważ nastolatek nie ukończył jeszcze 17 lat, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem dla nieletnich. Ponadto grzywną w wysokości nawet 5 tys. zł może zostać ukarana osoba, która sprawowała opiekę nad 16-latkiem i go nie dopilnowała.

Informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny policjanci przekazują też do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć na winnych grzywnę w wysokości do 30 tys. zł.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport 30 III

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.