Dolny Śląsk: Duże zmiany na kolei na majówkę. PKP otworzy dwa nowe przystanki [ZDJĘCIA]

2019-04-30 14:46 Amadeusz Calik

Z dwóch nowych i dwóch przebudowanych przystanków będą korzystać mieszkańcy i turyści w Jeleniej Górze. Już na majówkę wyjedziemy z nowych peronów w Jeleniej Górze Sobieszowie. To efekt projektu za ponad 17 mln zł.

Kończą się też prace na przystanku Jelenia Góra Cieplice. Na koniec roku będą gotowe przystanki Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysłowa.

Podróżni na stacji w Jeleniej Górze Sobieszowie od 30 kwietnia skorzystają z drugiego nowego peronu. Od listopada dostępna jest już obsługa na nowym peronie nr 2. Kończą się też prace przy budowie bezpiecznego przejścia przez tory. Perony są wyposażane w wiaty i ławki. Wygodne i bezpieczne korzystanie umożliwia m.in. nowe oświetlenie. Montowane jest czytelne oznakowanie oraz informacja o rozkładzie w gablotach informacyjnych. Dojścia zaplanowano tak, by były dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Duże zmiany na kolei na majówkę. PKP otworzy dwa nowe przystanki

W dobrym tempie posuwają się prace przy budowie i przebudowie pozostałych trzech przystanków w Jeleniej Górze. Obecnie, poza Jeleną Górą Sobieszów, roboty koncentrują się na Jeleniej Górze Cieplicach. Do września, zgodnie z planem zostaną ukończone prace na dwóch nowobudowanych przystankach: Jelenia Góra Zabobrze i Jelenia Góra Przemysłowa.

Czytaj też >>> Pogorszył się stan Ukraińca przejechanego przez taksówkarza we Wrocławiu

W Jeleniej Górze Cieplicach kończą się prace budowy nowego peronu. Jest on położony w dogodniejszej dla podróżnych lokalizacji - bliżej przejazdu kolejowego przy ul. Lubańskiej. Takie rozwiązanie skróci dojście na przystanek.

Jelenia Góra Zabobrze - na nowym przystanku są już betonowe konstrukcje i nawierzchnia dwóch nowych peronów. W poziome torów będzie wybudowane przejście pomiędzy peronami. Bezpieczeństwo podróżnym zapewnią rogatki i monitoring. W rejonie nowego przystanku przebudowane zostały już tory i zamontowane nowe rozjazdy.

Jelenia Góra Przemysłowa - jest już wybudowany nowy peron. Bezpieczne przejście przez tory zostanie zabezpieczone automatycznymi rogatkami.

Nowe przystanki kolejowe w Jeleniej Górze
Autor: PKP PLK Nowe przystanki kolejowe w Jeleniej Górze

Równocześnie z przebudową peronów i torów prowadzone są prace związane z podłączeniem urządzeń, odpowiadających za łączność i bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

Zgodnie z ustaleniami z Miastem Jelenia Góra, do końca sierpnia powinny zostać wykonane drogi do nowych przystanków. Równocześnie zostaną wykonane również pozostałe prace na terenie kolejowym. Zakończenie prac planowane jest na IV kw. br.

Przebudowane stacje i nowe przystanki zapewnią podróżnym lepszy dostęp i komfort podróży koleją na terenie aglomeracji jeleniogórskiej i wyjazdy w region. Z możliwość lepszych połączeń skorzystają mieszkańcy oraz licznie przebywający turyści.

Zobacz koniecznie:

>>> Groźna bójka we Wrocławiu. "Jeden ma siekierę w ręce, dwóch leży na jezdni"

>>> Wrocław: Na tych liniach spotkasz kontrolera biletów [LISTA NA MAJÓWKĘ]