Dolny Śląsk: Dzielnicowy policjant z okolic Lwówka Śląskiego brał łapówki za zwolnienie z kwarantanny

2020-05-23 13:57 BE
Koronawirus. 20-latek udawał policjanta i Z ATRAPĄ BRONI sprawdzał w sklepach stosowanie się do procedur
Autor: pixabay.com, CC0

Od jednej z rodzin z powiatu lwóweckiego dzielnicowy policjant miał przyjąć 200 euro łapówki, a od innego mieszkańca powiatu zażądać 1500 zł, w zamian proponując "załatwienie" sprawy i "zwolnienia" z kwarantanny. Funkcjonariusz został zatrzymany 20 maja i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjantowi dzielnicowemu z powiatu lwóweckiego postawiono w prokuraturze trzy zarzuty odnośnie przestępstwa, których miał się dopuścić od 6 do 20 maja. Chodzi o przyjmowanie łapówek w zamian za szybsze zniesienie obowiązku kwarantanny.

41-letni policjant kontrolował osoby przebywające na kwarantannie na terenie powiatu lwóweckiego. Z informacji prokuratury wynika, że m.in. od jednej z rodzin przyjął 200 euro łapówki, a w zamian poświadczył nieprawdę w notatkach urzędowych w celu skrócenia kwarantanny jednemu z członków tej rodziny, który wrócił z Niemiec.

Od innego mieszkańca powiatu miał zażądać 1500 zł, w zamian proponując "załatwienie" sprawy i również szybsze "zwolnienie" z kwarantanny.

Zdaniem prokuratury, postępowanie policjanta "stwarzało realne niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się epidemii, co w dalszej kolejności mogło stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców kontrolowanego przez niego obszaru".

41-letni dzielnicowy z Dolnego Śląska przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące. Teraz grozi mu do nawet 10 lat więzienia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Tarnowskie przedszkola gotowe na przyjęcie dzieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.