Dolny Śląsk: SZEŚĆ nowych przypadków KORONAWIRUSA! W sumie prawie 200 zakażonych!

2020-03-28 15:53 mt
Koronawirus w Polsce
Autor: PJ, archiwum se.pl

Dramatyczne wiadomości z Dolnego Śląska. Odnotowano tam aż sześć nowych przypadków koronawirusa. W sumie oznacza to prawie 200 zakażonych SARS-CoV-2 w całym woj. dolnośląskim. W całym kraju liczba chorych zbliża się do 1500 osób. 17 chorych na COVID-19 zmarło.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotnie popołudnie o 45 nowych przypadkach koronawirusa w całym kraju. Łącznie bilans zakażeń wynosi więc 1481 osób. 17 chorych zmarło na COVID-19.

Na Dolnym Śląsku odnotowano sześć nowych przypadków. W sumie oznacza to 199 zakażonych, w tym cztery ofiary śmiertelne epidemii. Co wiemy o nowych zachorowaniach?

Trzy osoby są hospitalizowane: jedna w szpitalu we Wrocławiu, jedna w Bolesławcu, a jedna w Wałbrzychu. Pozostałe osoby – jak informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki – poddane zostały izolacji domowej.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz z powiatów: jeleniogórskiego i zgorzeleckiego – informuje biuro prasowe wojewody.

W całym kraju od początku epidemii na COVID-19 zmarło 17 osób (ostatnia dziś w Lublinie). Cztery z nich na Dolnym Śląsku.

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport - odc. 6. Goście: Budka, Rotkiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.