Dolny Śląsk: Zamiast wezwać służby, przyniósł NIEWYBUCH pod dom!

2019-10-21 10:16 GE
Przyniósł pociski pod dom
Autor: GooKingSword/cc0/pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Gryfowa Śląskiego, który znalazł niewybuch. Zamiast powiadomić służby o niebezpiecznym znalezisku, mężczyzna przyniósł pocisk pod dom i ukrył go w krzakach. Dopiero po dwóch dniach zadzwonił na policję.

ubiegłym tygodniu policjanci z Lwówka Śląskiego mieli do czynienia z dwoma przypadkami znalezienia niewybuchów. W czwartek po godzinie 9.00 na telefon alarmowy 112 zadzwonił mieszkaniec Kotlisk w powiecie lwóweckim, który poinformował, że w trakcie prac polowych znalazł niewybuch.

Na miejsce skierowano funkcjonariusza z Nieetatowej Grupy Rozminowania Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Policjant stwierdził, iż jest to niemiecki pocisk przeciwbetonowy (150mm). Znalezisko zostało zneutralizowane w miejscu odnalezienia przez żołnierzy z Patrolu Saperskiego z Bolesławca.

Druga sytuacja miała miejsce w Gryfowie Śląskim. W tym wypadku zgłoszenie miało bardzo niepokojący charakter. Mężczyzna poinformował, że dwa dni temu znalazł niewybuch - najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Z ciekawości przyniósł go do miejsca zamieszkania i schował w krzakach na podwórzu przy budynku wielorodzinnym.

Natychmiast we wskazane miejsce wysłano patrol policji i zabezpieczono okolicę z uwagi, iż dom znajdował się w ścisłej zabudowie miasta. W trybie pilnym na miejsce przybył także Patrol Saperski z Bolesławca. Na szczęście pocisk artyleryjski udało się zabezpieczyć i nie doszło do eksplozji. Jednak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie znalazcy zszokowało zarówno mundurowych, jak i saperów.