ZWYRODNIALEC z Jeleniej Góry groził małym dzieciom, że je zabije! Katował je pasem

2019-10-21 9:48 GE
24-latek od lat znęcał się nad dziećmi
Autor: Counselling/cc0/pixabay 24-latek od lat znęcał się nad dziećmi

Jeleniogórska prokuratura zatrzymała 24-latka, który brutalnie znęcał się nad dwójką małych dzieci. Mężczyzna między innymi bił dzieci pasem, stosował kary i groził im śmiercią. Decyzją sądu spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące.

Zawiadomienie w sprawie możliwego znęcania się nad rodziną przez 24-letniego mieszkańca Jeleniej Góry wpłynęło pod koniec września 2019 roku do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Doniesienia te potwierdziły przesłuchania świadków, którzy mieli styczność z poszkodowanymi dziećmi.

Prokuratura po zatrzymaniu postawiła Dawidowi A. zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad dziećmi. Podejrzany nie przyznał się do winy. Sąd zdecydował, że 24-latek spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące.

Według ustaleń śledczych Dawid A. znęcał się fizycznie i psychicznie nad dwójką małoletnich dzieci w wieku 7 i 6 lat od lutego 2017 roku. Zachowanie podejrzanego miało drastyczny charakter. Obejmowało bicie rękoma i pasem. Ustalono, że mężczyzna miał między innymi grozić dziecku śmiercią. Ponadto 24-latek miał także poniżać pokrzywdzonych, używać wobec nich słów wulgarnych, a także grozić zabiciem ich psa. Stosował również kary polegające między innymi na zmuszaniu do długotrwałego przebywania w pozycji stojącej - informuje prokuratura.

Zarzucone podejrzanemu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat. Wcześniej Dawid A. był karany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i jazdę pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów.