Horror we Wrocławiu! Psy wygrzebują z ziemi trupy! W tym miejscu chowali ofiary epidemii [ZDJĘCIA]

2020-04-06 18:59 MT

Zgroza! Niedaleko ulicy Miłosza, obok ścisłego centrum miasta, można się poczuć jak na planie horroru. Walają się tam ludzkie kości i czaszki. To makabryczna pamiątka po cmentarzu, który w tym miejscu działał przed II wojną światową. Dawniej chowano tam ofiary epidemii.

- Nie wierzyłem własnym oczom – opowiada nasz Czytelnik (dane do wiadomości redakcji). - Byłem na spacerze z psem, który nagle zaczął grzebać w ziemi. Przybiegł po chwili ze starą kością w pysku. Myślałem, że to pozostałość po jakimś zwierzęciu, ale gdy przeszedłem się po tym miejscu, to znalazłem inne kości, w tym ludzkie czaszki! - relacjonuje wzburzony.

Ustaliliśmy, że teren należy do prywatnej firmy, która planuje tam budowę osiedla. Nie jest w żaden sposób ogrodzony. Każdy może tam wejść.

Do lat 30. ubiegłego wieku działał tam cmentarz parafialny. Powstał w 1866 roku, a pierwszymi zmarłymi, którzy tam zostali pochowani, były ofiary epidemii cholery, która nawiedziła Wrocław. Gdy cmentarz zlikwidowano, ciała nie zostały ekshumowane. Do niedawna o tym, że niedaleko ul. Miłosza działał cmentarz przypominały jedynie stare mapy. Jednak od pewnego czasu w okolicy powstają nowoczesne apartamentowce, bo okolica stała się popularna wśród deweloperów.

Skontaktowaliśmy się z firmą, do której należy ta działka. Jej rzecznik jest zaskoczony naszymi informacjami. Sprawę obiecał wyjaśnić.

Prof. Simon o statystyce zgonów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.