Janusz kradzieży spod Bolesławca! Motocykl ukrył w lesie i przysypał... liśćmi

2019-11-14 9:35 GE
Złodziej ukrył motocykl pod gałęziami i liśćmi
Autor: Policja Wałbrzych Złodziej ukrył motocykl pod gałęziami i liśćmi

Policjanci odzyskali motocykl zanim właściciel zdążył zgłosić kradzież. Plan na kradzież był, choć zdecydowanie niedopracowany. Nie dość, że złodziej był dobrze znany policji, to jeszcze wybrał na kryjówkę dość zaskakujące miejsce.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali 31-letniego mieszkańca Bolesławca podejrzanego o kradzież mienia o wartości 6 tys. złotych.

11 listopada we wczesnych godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie, że widziane były osoby biegnące z motocyklem. Chwilę później policjant z Kruszyna zauważył dobrze mu znanego z działań przestępczych mężczyznę przeskakującego przez płoty w pobliżu bolesławieckich ogrodów działkowych. Skojarzył, że wcześniejsze zgłoszenie dotyczyło właśnie tego mężczyzny.

Szybka wymiana informacji z patrolem zaowocowała zatrzymaniem 31-latka. W trakcie sprawdzenia terenu pobliskiego lasku mundurowi znaleźli jednoślad, z którym wcześniej był widziany zatrzymany. Pojazd był poprzykrywany gałęziami i liśćmi.

W wyniku dalszych ustaleń policjanci dotarli do właściciela motocykla, który jeszcze się nie zorientował że nad ranem skradziono mu jego mienie.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany motocykl o wartości 6 tys. złotych policjanci przekazali właścicielowi.