Jaś jest symbolem walki o marzenia! Na jego cześć powstanie wyjątkowy krasnal [ZDJĘCIA]

2019-09-12 14:02 GE, JB

Krasnale to symbol Wrocławia rozpoznawalny na całym świecie. Każdy z nich ma swoja niezwykłą historię. I tak jest również w przypadku krasnala, który zostanie zaprezentowany podczas Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Upamiętnia on wyjątkowego chłopca.

Jaś był pasjonatem sportu i motywacją dla innych chorych dzieci. Mimo, że był niepełnosprawny i nie chodził od urodzenia to zaczął... biegać. Razem ze swoim fizjoterapeutą wziął udział m.in w triatlonie. Jaś zmarł rok temu, ale stał się we Wrocławiu symbolem walki o marzenia.

Trzy lata temu w Biegu Uniwersytetu Medycznego Łukasz razem z Jasiem w wózku wystartowali jako jedyny duet, po nim pojawili się kolejni.

- Dwa lata temu takich teamów było już 12. Rok temu 26. A w tym roku spodziewamy się ponad 40 - mówi fizjoterapeuta Łukasz Malaczewski.

- Chcemy upamiętnić Jasia wyjątkową rzeźbą – mówi profesor Tomasz Zatoński, pomysłodawca biegu. - Mamy dwa krasnale, jeden z nich wygląda jak gitarzysta grupy ZZ Top, ma wielką brodę, nowoczesne okulary i to jest właśnie Łukasz, który pcha Jasia w swoim wózku. Mnie to przypomina krasnalską taczkę i w niej siedzi uśmiechnięty Jasiu taki, jakim go pamiętamy - dodaje.

Rzeźba ma zostać odsłonięta podczas tegorocznej edycji biegu. Aby mogło do tego dojść, najpierw trzeba zebrać 10 tysięcy złotych na opłacenie wykonania i umiejscowienia krasnala. Szczegóły dotyczące zrzutki znajdziecie TUTAJ.