Koronawirus. 45-latek zmarł w domu podczas kwarantanny. Prokuratura wszczęła śledztwo

2020-03-24 8:20 mar
Koronawirus w Polsce. Brakuje krwi! Operacje zostają wstrzymane!
Autor: materiały prasowe

Prokuratura w Głogowie wszczęła śledztwo, w sprawie śmierci 45-letniego mężczyzny, który przebywał w kwarantannie domowej. Mężczyzna oczekiwał na przeprowadzenie testów na koronawirusa w mieszkaniu w Głogowie. Zmarł jednak, zanim zostały wykonane.

W sobotę (21 marca) w mieszkaniu w Głogowie policjanci znaleźli zwłoki 45-letniego mężczyzny. Mężczyzna przebywał w mieszkaniu sam. Objęty był kwarantanną i oczekiwał przeprowadzenie testów na obecność w jego organizmie koronawirusa.

45-latek niedawno wrócił z Niemiec. Gdy źle się poczuł, zgłosił się do sanepidu. Zapadła decyzja o objęciu go kwarantanną, którą miał odbywać w swoim mieszkaniu. W ciągu kilku dni mężczyzna miał mieć przeprowadzone testy na obecność koronawirusa.

Mężczyzna przez kilka dni nie wychodził w domu. Był w kontakcie telefonicznym z sanepidem, a ośrodek pomocy społecznej dostarczał mu żywność i leki. 45-latek cierpiał bowiem na przewlekłą chorobę, z którą zmagał się od dłuższego czasu. Codziennie też policjanci kontrolowali, czy przestrzega zasad kwarantanny i jest w domu. Gdy w sobotę nie odpowiadał, wyważyli drzwi i znaleźli go martwego.

Przyczynę śmierci 45-latka ma wyjaśnić śledztwo wszczęte przez prokuraturę w Głogowie. Śledczy zwrócili się do sanepidu o przeprowadzenie u zmarłego mężczyzny testu na obecność koronawirusa. Od wyniku tego testu uzależnione będą kolejne decyzje prokuratury.

Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.