Koronawirus. Laboratorium w Niemczech będzie badać próbki pobrane od mieszkańców Dolnego Śląska

2020-04-03 15:06 mar
W Poznaniu powstaje test na odpornośc na koronawirusa
Autor: jarmoluk/pixabay.com

Laboratorium w Dreźnie będzie badać pochodzące z Dolnego Śląska testy na obecność koronawirusa. Próbki dowożone będą przez sanepid, a wyniki otrzymywać będziemy drogą mailową jeszcze tego samego dnia. Każdego dnia badanych będzie ok. 200 próbek.

Instytut Mikrobiologii Medycznej i Higieny Wydziału Medycyny w Dreźnie badać będzie pochodzące z Dolnego Śląska testy na obecność koronawirusa. To efekt porozumienia zawartego pomiędzy marszałkiem województwa dolnośląskiego, Cezarym Przybylskim oraz premierem partnerskiego regionu Saksonia, Michaelem Kretschmerem.

Dzięki bezpłatnej współpracy każdego dnia w niemieckim laboratorium badanych będzie ok. 200 próbek pochodzących z Dolnego Śląska. Próbki dowożone będą przez sanepid, a wyniki otrzymywać będziemy drogą mailową jeszcze tego samego dnia.

Próbki z Dolnego Śląska są obecnie badane we wrocławskim sanepidzie, w szpitalach przy ul. Borowskiej i Koszarowej, w Dolnośląskim Centrum Onkologii oraz w Instytucie Mikrobiologii Medycznej i Higieny Wydziału Medycyny w Dreźnie. W przyszłym tygodniu ruszy kolejne laboratorium w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.

- Dolny Śląsk przeprowadza najwięcej testów w Polsce - mówi marszałek Cezary Przybylski. - Ich ilość jest kluczowa aby wiarygodnie szacować skalę zarażeń i skutecznie z nimi walczyć. Z każdym dniem zyskujemy nowe narzędzia w walce z pandemią.

Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.