Koronawirus. Mimo epidemii imprezowali w barze. Właścicielce grozi więzienie!

2020-03-25 14:40 mar
Mimo epidemii imprezowali w barze
Autor: materiały policji

Do 3 lat więzienia grozi właścicielce jednego z barów w Lubinie, która pomimo ogłoszonego stanu epidemiologicznego otworzyła swój lokal i wpuściła klientów. Wezwani na miejsce policjanci zastali w barze 71-letnią właścicielkę i 6 innych osób raczących się alkoholem. Lokal został zamknięty, a sprawą zajęła się prokuratura.

Jeden z mieszkańców Lubina poinformował policję, że na jednym z miejskich osiedli otwarty jest bar, w którym siedzą klienci i piją alkohol. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji. W barze funkcjonariusze zastali 71-letnią właścicielkę i sześciu klientów, którzy zachowywali się, jakby nie było żadnej epidemii.

Lokal został zamknięty, a o zdarzeniu powiadomiono prokuraturę.

- Kobiecie za otworzenie lokalu i udostępnienie go klientom grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast sześciu mężczyzn odpowie za popełnione wykroczenie niestosowania się do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r., za co grozi im kara grzywny do 5 tys. zł - informuje asp. Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów wydanych przez Ministra Zdrowia w związku z panującą epidemią koronawirusa. 

- Warto pamiętać, że nowe obostrzenia mają na celu zadbanie o nasze zdrowie i ratowanie życia ludzkiego nie dopuszczając do rozprzestrzeniania się wirusa w naszym kraju - przypomina asp. Krzysztof Pawlik. - Im bardziej weźmiemy je na poważnie, tym większe prawdopodobieństwo, że zagrożenie minie.

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Pomoc finansowa podczas epidemii. Ekspert radzi. [SUPER RAPORT]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.