Koronawirus w Polsce? We Wrocławiu będą przeprowadzane badania na obecność koronawirusa

2020-02-27 12:04 mar
Koronawirus
Autor: Pixabay Koronawirus

We Wrocławiu zostanie otwarte laboratorium, w którym przeprowadzane będą badania na obecność koronawirusa. Badane próbki będą trafiały do laboratorium w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. M. Skłodowskiej–Curie 73/77.

Badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 przeprowadzane były do tej pory tylko w dwóch laboratoriach w Warszawie. W gotowości pozostawało też laboratorium w Olsztynie. Wkrótce ta sytuacja ulegnie zmianie. Lada dzień do badania próbek na obecność koronowirusa przygotowanych zostanie 6 kolejnych laboratoriów w Polsce.

Nowe laboratoria, przeprowadzające badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, zlokalizowane będą we Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Gdańsku i Gorzowie Wielkopolskim.

Wrocławskie laboratorium będzie mieściło się w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 73/77. Laboratorium jest już prawie gotowe i zostanie uruchomione w piątek (28 lutego).

- W tej chwili czekamy już tylko na odczynniki. Jeśli chodzi o samą metodę i sposób przeprowadzania badań, jesteśmy do tego przygotowani - mówi Magdalena Odrowąż-Mieszkowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, w rozmowie z radiem ESKA.

CZYTAJ WIĘCEJ: Będą przeprowadzać badania na obecność koronawirusa we wrocławskim laboratorium [AUDIO]

We wrocławskim laboratorium będą badane próbki od pacjentów tylko i wyłącznie po skierowaniu przez lekarza chorób zakaźnych.

Więcej o nowym laboratorium w materiale reportera Radia ESKA, Krzyśka Staszkiewicza:
Jak się ustrzec przed koronawirusem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.