Lady G ma młodszego brata. Jakie imię otrzyma nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo? [ZDJĘCIA]

2020-04-03 14:29 mar

We wrocławskim zoo przyszedł na świat kolejny dikdik. Wśród rodzeństwa ma m.in. o 2 lata starszą siostrę Lady G. Zgodnie z tradycją on sam też otrzyma imię znanej gwiazdy estrady. Jakie? W tej kwestii pracownicy zoo liczą na pomoc wrocławian.

Mały dikdik przyszedł na świat 17 marca. To 13. przedstawiciel tego gatunku we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Zgodnie z tradycją zoo, wszystkie dikdiki otrzymują imiona znanych gwiazd estrady. Rodzicami nowo narodzonego malucha są Lenonka i Federik, a wśród rodzeństwa ma m.in. starszą o dwa lata siostrę Lady G. Wśród wrocławskich didików spotkamy też m.in. Lady Pank, Elvisa, Eminema, Limalha i Nirvanę.

Młody dikdik we wrocławskim zoo - to siostra dikdika nazwanego Lady Gagą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Uwielbiamy nasze dikdiki. Zachwycają nas swoją delikatnością i gracją. Pokochaliśmy także ich płochliwość, bo nawet teraz, po pięciu latach, zachowują wobec nas dystans - mówi Dominik Szoka, opiekun dikdików we wrocławskim zoo. - Imiona, które dla nich wybieramy, odzwierciedlają nie tylko nasze upodobania muzyczne, ale również charakter lub wygląd dikdików, które je noszą. Np. Lenonka jest dobrym duchem stada - zawsze jest przyjazna, ale ma też swoje zdanie i to ona jako pierwsza sprawdza nowinki na wybiegu. Lady G zaś to prawdziwa gwiazda – smukła łania z blond czupryną. Teraz zastanawiamy się nad kolejnym imieniem. Musi być na literkę „L”, więc na razie szukamy pomysłu. Chętnie skorzystamy z podpowiedzi już w najbliższą sobotę, na social mediach zoo.

Dikdik to gatunek antylopy występujący w Afryce. Najchętniej zamieszkuje suche, porośnięte krzewami obszary przylegające do sawanny trawiastej. Prowadzi skryty tryb życia, często przemykając pod osłoną traw. Jego jedyną metodą uniknięcia niebezpieczeństwa jest ucieczka - biegnąc osiąga prędkość do 42 km/godz.!

W naturze dikdiki żyją 3-4 lata, za to w ogrodach zoologicznych nawet 10 lat. Dwukrotnie w ciągu roku samica może zajść w ciążę i rodzi wtedy zwykle jedno młode. Okres karmienia trwa ok. 2 miesięcy, po czym matki przeganiają z terytorium córki, a ojcowie – synów.