Lubin: Pijany kierowca wjechał w miejski autobus, którym podróżowało 40 osób!

2019-12-03 13:12
Pijany kierowca wjechał w miejski autobus
Autor: materiały policji

Pijany kierowca zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej, którym podróżowało ok. 40 osób. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca miał w organizmie prawie 1,5 prom. alkoholu i już wcześniej miał zabrane prawo jazdy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę (30 listopada) ok. godz. 20 w Lubinie. Na ul. Lecha Kaczyńskiego samochód osobowy zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej. Z ustaleń policji wynika, że 46-letni kierowca fiata nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w tył autobusu.

W chwili wypadku w autobusie podróżowało ok. 40 osób, a w samochodzie oprócz kierowcy było jeszcze troje pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak się okazało kierowca fiata był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 1,5 prom. alkoholu. Co więcej mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo zostało mu ono już wcześniej zabrane.

46-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

- Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. - Mężczyzna będzie również odpowiadał za spowodowanie kolizji drogowej i poniesie koszty związane z naprawą uszkodzonego autobusu.