Sprawdź, co się dzieje za płotem! Jak działa wrocławski Geoportal? [AUDIO]

2019-09-18 9:18 Patrycja Nawrocka
Geoportal
Autor: geoportal

Mieszkańcy Wrocławia mogą podglądać, co się dzieje za ich płotem w internecie! Czy w okolicy pojawi się nowa nieruchomość, a może park? Na Geoportalu teraz sprawdzimy także decyzje o uwarunkowaniach środowiskowych.

Geoportal to kopalnia wiedzy, czyli system informacji przestrzennej Wrocławia. Na wirtualnej mapie znajdują się informacje dotyczące Studium 2018, ścieżek rowerowych, zabytków, decyzji architektonicznych czy mapy przyrodniczej. Teraz nowość, informacje o decyzjach uwarunkowania środowiskowego.

- Po kliknięciu w dany teren wyświetlą nam się decyzje wydane od 2016 roku przez Wydział Środowiska i Rolnictwa. Informacje dotyczą daty wpływu wniosku, nazwy przedsięwzięcia i jego lokalizacji oraz daty i znaku wydanej decyzji - mówi Marcin Obłoza z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Czytaj także: Dzień bez Samochodu we Wrocławiu! Kiedy pojedziemy za darmo komunikacją miejską?

To oznacza, że wrocławianie mogą sprawdzić, na jaką nieruchomość, boisko czy choćby park zapadły decyzje środowiskowe i tym samym być na bieżąco z tym, co dzieje się na ich osiedlu.

Niestety, mimo przydatności, geoportal nie jest wystarczająco rozpowszechniony - twierdzą Wrocławianie. 9/10 zapytanych przez nas osób nie wiedziała o jego istnieniu.

Zobacz: Geoportal!

Więcej w materiale Patrycji Nawrockiej: