Nastolatka 3 dni spędziła w szpitalu po "ustawce". W Jeleniej Górze po bójce szykują zmiany [WIDEO, AUDIO]

2019-02-13 18:15 Joanna Strutyńska
Nastolatka 3 dni spędziła w szpitalu po ustawce. W Jeleniej Górze po bójce szykują zmiany
Autor: TO WIDEO SE, screen Nastolatka 3 dni spędziła w szpitalu po "ustawce". W Jeleniej Górze po bójce szykują zmiany

Dwie 14-latki "ustawkę" zorganizowały w tunelu obok Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze. Widzowie zamiast interweniować… nagrywali bójkę telefonami. Dolnośląski Kurator Oświaty jest wstrząśnięty zdarzeniem i zapowiada zmiany w szkołach. Zmiany zapowiedział także prezydent Jeleniej Góry.

ZOBACZ WIDEO:

Bójkę nastolatek oglądało na żywo kilkudziesięciu gapiów i wielu widzów w internecie, bo filmik z tego zdarzenia pojawił się w mediach społecznościowych. Dla jednej z 14-latek sytuacja zakończyła się obrażeniami. Trafiła ona do szpitala

- Dziewczynki najprawdopodobniej umówiły się za pomocą komunikatora internetowego. Na początku miała to być zabawa. Jednakże w trakcie spotkania doszło do prawdziwej bójki. Została pobita jedna z dziewczynek - mówi Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Policja już skierowała sprawę do sądu rodzinnego i nieletnich. Mundurowi prowadzą postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej czternastolatki.

>>> Mężczyzna umówił się na seks z 14-latką przy Biedronce na Krakowskiej we Wrocławiu. Najpierw miały być wspólna kąpiel i piwko

Kamery i dodatkowe patrole

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zapowiedział już, że w przejściu podziemnym przy alei Jana Pawła II zostaną zamontowane kamery. Teren mają częściej niż do tej pory patrolować policjanci.

Za to Dolnośląski Kurator Oświaty zapowiada zmiany w szkołach.

- Z tej sytuacji trzeba wyciągnąć wnioski. Wzmocnić pracę wychowawczą, popularyzować dobre wzorce, cierpliwie tłumaczyć co jest ważne, potrzebne, moralne, stosowne. Stwarzać młodzieży inne możliwości, na przykład zajęć sportowych, żeby ta energia, która, jak widać, kipi, była inaczej pożytkowana - tłumaczy Roman Kowalczyk.

>>> Rzuciła miesięcznym synem o chodnik i kopała go na ulicy we Wrocławiu. Trafi do aresztu [WIDEO]

Kurator przyznaje, że sytuacją jest wstrząśnięty.

- Szczególnie smuci to, że ta gawiedź, bo trudno użyć innego określenia, przyklaskiwała i się bardzo cieszyła, kiedy uczennice okładały się do tego stopnia, że jedna z nich trafiła na 3 dni do szpitala. Nie znalazł się nikt uczciwy, porządny, moralny, który by przerwał to widowisko - mówi Roman Kowalczyk.

Posłuchaj wypowiedzi Romana Kowalczyka, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty:

Czytaj także: Zapalił marihuanę w centrum Wrocławia, tuż obok... dwóch policjantów!

ZOBACZ WIDEO: