Nauczyciel chłopca, którego przygniótł konar z zarzutami. To mężczyzna kazał uczniom wykorzystywać gałąź do ćwiczeń [WIDEO, AUDIO]

2018-10-15 19:02 Joanna Strutyńska
Nauczyciel chłopca, którego przygniótł konar z zarzutami (zdjęcie poglądowe)
Autor: Free-Photos/PD/pixabay.com Nauczyciel chłopca, którego przygniótł konar z zarzutami (zdjęcie poglądowe)

13-latek z Legnicy ciągle jest w ciężkim stanie. Nauczycielowi zawieszono prawo wykonywania zawodu.

ZOBACZ TO WIDEO:

Są zarzuty za piątkowy (12 października) wypadek w Lasku Złotoryjskim w Legnicy. Usłyszał je nauczyciel wf-u. 13-letni uczeń został wtedy przygnieciony konarem.

Do wypadku doszło podczas wykonywania jednego z ćwiczeń.

- Nauczyciel wydał polecenie przeprowadzenia takich ćwiczeń z drewnianym konarem. W pewnym momencie w trakcie właśnie tych ćwiczeń jeden z chłopców został tym konarem uderzony - relacjonuje Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Nauczyciel usłyszał zarzut narażenia uczniów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Śledczy nie zdradzają jednak czy mężczyzna przyznał się do winy. Tymczasem stan nastolatka wciąż jest ciężki.

- Obrażenia, jakie wystąpiły u chłopca są oceniane jakie ciężkie uszkodzenia ciała, choroba realnie zagrażająca życiu - potwierdza prokurator Tkaczyszyn.

Wuefiście grozi do 5 lat więzienia.

>>> Dolny Śląsk: Stan chłopca, którego w Legnicy przygniótł konar nadal ciężki

Oprócz postawienia zarzutów prokurator zdecydował także zawiesić mężczyźnie prawo do wykonywania zawodu. Nauczyciel nie został aresztowany. Objęto go dozorem policyjnym.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Czytaj także: Rasistowski atak na Dolnym Śląsku. 24-latek pobił Turka i Tunezyjczyka, zniszczył im bar z kebabem i samochód

ZOBACZ TO WIDEO: