NIEWIARYGODNE! Kompletnie pijany jechał lewą stroną jezdni z napoczętą butelką wódki

2019-10-10 12:33 mar

Kierowca, którego pod Wrocławiem zatrzymali w niedzielne popołudnie policjanci był tak pijany, że nie mógł nawet dmuchnąć w alkomat. Mężczyzna miał prawie 3 prom. alkoholu w organizmie, a obok niego leżała napoczęta butelka wódki.

Policjanci, patrolujący w niedzielne popołudnie podwrocławskie drogi, zauważyli w okolicach Siechnic samochód, jadący lewą stroną jezdni. Zaniepokojeni funkcjonariusze postanowili sprawdzić czy kierowca hondy wrócił niedawno z wysp brytyjskich i zapomniał, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, czy też jest „niedysponowany”. W czasie kontroli okazało się, że słuszna była ta druga hipoteza.

Siedzący za kierownicą hondy 44-latek był kompletnie pijany. Policjanci mieli nawet problem z ustaleniem stanu trzeźwości mężczyzny, ponieważ ten nie mógł poprawnie dmuchnąć w policyjny alkomat. W końcu okazało się, że miał w organizmie 2,91 prom. alkoholu. Jakby tego było mało, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a obok niego leżała napoczęta butelka z wódką.

44-letni mieszkaniec gminy Siechnice został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Za kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić mu mogą nawet 2 lata pozbawienia wolności.