Niezła wyprawka! Zamiast książek w plecaku mieli 1500 porcji narkotyków!

2019-09-12 9:22 GE
Nastoletni dilerzy odpowiedzą przed sądem
Autor: Policja Oleśnica Nastoletni dilerzy odpowiedzą przed sądem

Zdecydowanie nie to policjanci spodziewali się znaleźć w plecakach trzech nastolatków na początku roku szkolnego. I nie była to zgniła kanapka, a ponad 1500 porcji narkotyków.

Policjanci Wydziału Kryminalnego oleśnickiej komendy w oparciu o zgromadzony materiał operacyjny, przeprowadzili kontrolę u trzech nastolatków. Mundurowi szukali niedozwolonych substancji, które młodzi mieszkańcy Oleśnicy mieli posiadać.

Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się, ponieważ w plecaku jednego z chłopców kryminalni znaleźli różnego rodzaju substancje - tabletki, susz roślinny i biały proszek.

Cała zawartość plecaka została zabezpieczona i szczegółowo zbadana. Analiza laboratoryjna wykazała, że były to środki odurzające. Trójka nastolatków trafiła do policyjnej izby dziecka.

Podczas dalszych czynności policjanci z Zespołu ds. Nieletnich oleśnickiej komendy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili trzem nieletnim zarzuty związane z posiadaniem przez nich środków odurzających.

Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że w plecaku młodzi mężczyźni posiadali 130 tabletek ecstasy oraz narkotyki, z których można by uzyskać ponad 400 porcji handlowych marihuany, a także ponad 1000 porcji handlowych amfetaminy i MDMA.

O dalszym losie nieletnich zadecyduje teraz sąd rodzinny.