Nowy zarząd, nowy skład, nowe logo! Gwardia Wrocław gotowa na nadchodzący sezon!

2019-08-16 8:25 Justyna Bortnik
Nowa odsłona Gwardii
Autor: Gwardia Wrocław Gwardia rozpoczyna nowy rozdział

Klub sportowy Gwardia rozpoczyna nowy rozdział. Zmienili się właściciele, skład, a także logo. - To przede wszystkim nowa jakość marketingowa - podkreśla prezes klubu.

Siatkarska Gwardia rozpoczyna nowy rozdział. "Nowa Odsłona Gwardii" to inicjatywa Kajetana Maćkowiaka i Łukasza Tobysa, których korzenie są mocno powiązane z wrocławską siatkówką. W pierwszoligowym klubie zmieniły się nie tylko struktury, ale też logo i część składu.

Męska sekcja siatkówki jest teraz własnością nowej spółki o nazwie Gwardia Wrocław.

- Rozdział będzie polegał przede wszystkim na zmianach organizacyjnych, czyli drużyna ma nowego właściciela, który ma prawa do drużyny seniorskiej. Idzie za tym przede wszystkim nowa jakość marketingowa – Łukasz Tobys, prezes siatkarskiej Gwardii.

Polecany artykuł: Podszywał się pod bank i wyłudzał dane! Ukradł ponad milion złotych!

Drużynę zasilili nowi, ale doświadczeni zawodnicy. - Po ponad 15 latach do Gwardii wraca Marcel Gromadowski, bogaty w doświadczenie atakujący, na czele ze złotym medalem mistrzostw Europy z 2009 roku. Do Wrocławia wraca również Adrian Mihułka, który przez ostatnie lata występował w PlusLidze, a w poprzednim sezonie był jednym z najlepszych libero wśród pierwszoligowców – dodaje Tobys.

W zespole pozostała szóstka siatkarzy, która reprezentowała barwy Gwardii w sezonie 2018/19. Jakub Nowosielski, Łukasz Sternik, Łukasz Lubaczewski, Arkadiusz Olczyk, Błażej Szymeczko, Jędrzej Kaźmierczak

Pierwszy mecz drużyna w nowej odsłonie rozegra we wrześniu. Sekcja siatkarska GWR funkcjonuje już od 1948 roku, ale w ostatnim  czasie przechodziła znaczny kryzys. Teraz jest szansa, że klub znowu będzie triumfował w oczach kibiców.

Czytaj także: Wesołe miasteczko po kilkunastu latach zniknie z Placu Społecznego! [ZDJĘCIA]