Nowa szkoła we Wrocławiu. Ponad tysiąc uczniów i przedszkolaków trafi do nowej placówki

2019-12-04 14:12 mar
Nowa szkoła we Wrocławiu
Autor: pixabay.com

Nowa szkoła powstanie przy ul. Asfaltowej na wrocławskich Wojszycach. W nowej placówce znajdzie się miejsce dla 1000 uczniów szkoły podstawowej i 200 przedszkolaków. Inwestycja ma być gotowa do 2023 roku.

Miasto rozstrzygnęło konkurs na projekt architektoniczny nowego zespołu szkolno-przedszkolnego na wrocławskich Wojszycach. Zwycięski projekt stworzyło wrocławskie biuro projektowe „MAJOR architekci”.

Nowa szkoła powstanie na 3,6-hektarowej działce przy ul. Asfaltowej. Pomieści się w niej 1000 uczniów szkoły podstawowej i 200 przedszkolaków. Przedszkole, szkoła podstawowa i pomieszczenia administracyjnej będą od siebie oddzielone.

W dwukondygnacyjnym budynku znajdą się dwie sale gimnastyczne – większa i mniejsza, a także salka do gimnastyki korekcyjnej. Powstanie boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, 100-metrowa bieżnia, skocznia do skoku w dal oraz dwa place zabaw. Nie zabraknie też świetlic.

W przedszkolu będzie 8 oddziałów dla 200 dzieci, sala rekreacyjna oraz jadalnia.

W pobliżu budynku znajdzie się parking na ok. 100 samochodów.

Jednocześnie z budową szkoły wybudowany zostanie ok. 750-metrowy odcinek ulicy Asfaltowej. Powstanę też nowe chodniki i ścieżka rowerowa.

Szkoła i droga mają być gotowe do 2023 roku.