Nowy peron na stacji Wrocław Główny. Budowa dobiega końca

2019-12-08 11:19 mar
Nowy peron na stacji Wrocław Główny
Autor: pixabay.com

Dobiega końca budowa szóstego peronu na stacji Wrocław Główny. Z nowego peronu podróżni będą mogli skorzystać już w styczniu.

Na największej dolnośląskiej stacji kolejowej trwa budowa nowego peronu. Nad schodami prowadzącymi z przejścia do holu głównego pojawiło się już zadaszenie - metalowa konstrukcja zostanie oszklona. Wcześniej zostały zbudowane schody i wykonano „przebicie” do tunelu. Ściany nowego odcinka wyłożone będą ceramicznymi płytkami, podobnymi do tych, jakie znajdziemy w istniejących już przejściach. Obok nowych schodów znajdzie się też winda.

Gotowa jest już konstrukcja peronu. Obecnie trwa montaż oświetlenia. Dla pasażerów przewidziano informacje głosową oraz wizualną. Będzie czytelne oznakowanie oraz gabloty z rozkładami jazdy.

Do nowego peronu nr 6 będzie można dostać się bezpośrednio od ul Suchej. Na peronie, po obu stronach wejścia od ul. Suchej, staną dwie kilkunastometrowe wiaty oraz ławki. Nowy peron będzie dostosowany do obsługi wszystkich pociągów pasażerskich, w tym również lokalnych pociągów aglomeracyjnych.

Koszt budowy nowego peronu wynosi ok. 8 mln zł. Zasadnicze prace mają zakończyć się do końca stycznia.