Ogród Botaniczny we Wrocławiu czeka remont: przebudują ścieżki i odnowią szklarnie [AUDIO]

2020-01-18 17:17 Krzysiek Staszkiewicz
Ogród botaniczny we Wrocławiu otwiera się na niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi
Autor: Julo/CC0/wikipedia.org Ogród botaniczny we Wrocławiu otwiera się na niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi

Ogród Botaniczny we Wrocławiu otwiera się na osoby niepełnosprawne i rodziców z dziećmi. Utwardzone ścieżki pozwolą wygodniej poruszać się po ogrodzie między innymi osobom na wózkach inwalidzkich. Przebudowa ścieżek pochłonie pół miliona złotych. W tym momencie trwa zbiórka pieniędzy na wykonanie remontu. Wesprzeć prace można kupując pocztówkę-cegiełkę w kasie ogrodu.

Żwir, który utrudniał poruszanie się na wózkach, zostanie wymieniony na specjalny, który się nie odsypuje.

- Zmodernizujemy pełną infrastrukturę elektryczną i nawodnieniową. Zostały też zaprojektowane miejsca odpoczynku. Wszystko to jest wpisane w dotychczasowy scenariusz przebiegu ścieżek, co jest bardzo ważne. My nie ingerujemy w piękne założenie ogrodu botanicznego, a jedynie zmieniamy nawierzchnie - mówi dyrektor ogrodu, Zygmunt Kącki.

To nie jedyna inwestycja zaplanowana na najbliższy czas. Wkrótce zaczną się remonty szklarni znajdujących się na terenie ogrodu.

- Przebudowa ścieżek przyczyni się także do skończenia projektu pani Wioletty Foremskiej, ogrodu sensorycznego. Znajdują się tam rośliny, które wabią dotykiem, zapachem, smakiem. Będą ogórki, pomidory, papryka. Wiele różnych roślin codziennego życia, tak że dzieci będą mogły sobie skubnąć co nieco z rabatki - dodaje Zygmunt Kącki.

Więcej o zmianach w ogrodzie botanicznym w materiale reportera Radia ESKA, Krzyśka Staszkiewicza: