Olga Tokarczuk wspiera wrocławską akcję ratowania dzikich zwierząt w Australii

2020-01-15 9:22 mar
Wrocławskie zoo pomaga zagrożonym zwierzętom w Australii
Autor: pixabay.com

Wrocławskie zoo zorganizowało publiczną zrzutkę pieniędzy na pomoc dla dzikich zwierząt w trawionej pożarami Australii. Na konto zbiórki wpłynęło już ponad 100 tys zł. Inicjatywę poparła m.in. Olga Tokarczuk, która namawia do włączenia się w akcję ratowania australijskich zwierząt.

Zoo we Wrocławiu aktywnie włączyło się w akcję niesienia pomocy dzikim zwierzętom w Australii, które ucierpiały na skutek klęski pożarów. Na początku roku zoo postanowiło przekazać 10 tysięcy dolarów australijskich The Bushfire Emergency Wildlife Fund - funduszowi prowadzonemu przez Zoos Victoria w Melbourne.

- Lekarze weterynarii i opiekunowie zwierząt z tego zoo, to specjaliści, którzy wiedzą jak zająć się dzikimi zwierzętami - wyjaśniał Radosław Ratajszczak, prezes zarządu Zoo Wrocław. - Nasza pomoc posłuży im do sfinansowania lekarstw, dodatkowej opieki weterynaryjnej, rehabilitacji, czy budowy tymczasowych punktów opieki nad ocalonymi zwierzętami.

Jednocześnie wrocławski ogród zoologiczny zorganizował internetową zbiórkę pieniędzy, które przekazane zostaną na fundusz Bushfire Emergency Wildlife Fund. W ciągu kilku dni zebrano już ponad 100 tys. zł! Limit zbiórki aktualnie ustawiony jest na 150 tys. zł. Wpłat można dokonywać na stronie: zrzutka.pl/australia.

Zorganizowaną przez wrocławskie zoo akcję pomocy dzikim zwierzętom w Australii wsparła m.in. Olga Tokarczuk.

Zagrożonym zwierzętom można też pomóc wpłacając darowiznę lub przekazując 1 proc. podatku na powołaną przez wrocławskie zoo Fundację Dodo (KRS 0000623492), w tytule przelewu wpisując "Australia" (PKO Bank Polski SA 1 o/Wrocław - nr konta: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040).