Palm na Legnickiej nie będzie, będą lipy! We Wrocławiu przybędzie 1000 nowych drzew

2020-02-16 18:01 mar
Palm na Legnickiej nie będzie, będą lipy
Autor: Google Street View

Wrocław coraz bardziej się zazielenia. Wiosną w mieście pojawi się prawie 1000 nowych drzew i ponad 46 tysięcy krzewów. Tylko wzdłuż ciągu ulic Legnickiej - Lotniczej posadzone zostaną 122 drzewa.

Jednym z projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego we Wrocławiu było posadzenia na ulicy Legnickiej palm. Palm nie będzie, pojawią się za to inne drzewa. Wiosenne nasadzenia we Wrocławiu zapowiadają się imponujące. W całym mieście posadzonych ma zostać prawie 1000 drzew i ponad 46 tysięcy krzewów. Jak zapowiada prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, tylko wzdłuż ciągu ulic Legnickiej - Lotniczej posadzone zostaną 122 drzewa oraz 1486 pnącza.

Większość drzew ciągu Legnicka - Lotnicza pojawi się na ulicy Lotniczej.

- Na ul. Legnickiej przewidujemy 9 lip na wysokości ul. Inowrocławskiej, przy ul. Środkowej przewidujemy dwa klony czerwone po jednej stronie, a po drugiej strony dwie lipy srebrzyste, przy bunkrze przewidujemy kilkanaście lip drobnolistnych - mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Sporo drzew i krzewów pojawi się też na skwerze przy ul. Stacyjnej.

To jednak nie wszystko. Zazielenią się także inne rejony Wrocławia.

- Będziemy sadzić np. na ul. Północnej, Kościuszki, Grabiszyńskiej - zapowiada Marek Szempliński. - Planujemy posadzić tysiąc drzew, a to dopiero kropla w morzu naszych potrzeb, zieleni zawsze brakuje, a my staramy się, aby sukcesywnie jej przybywało.

CZYTAJ WIĘCEJ: Na ul. Legnickiej posadzą, CO PRAWDA NIE PALMY, ale lipy i klony! Nowe drzewa na wiosnę we Wrocławiu! [AUDIO]

Posłuchaj materiału reporterki radia ESKA Patrycji Nawrockiej o nowych nasadzeniach: