Pl. Legionów, pl. Społeczny, Ślężna, Długa - duże zmiany dla pasażerów i kierowców! [OBJAZDY]

2019-08-13 11:16 GE
Remonty
Autor: Grzegorz_Skibka/cc0/pixabay Dużo remontów w weekend we Wrocławiu

Najbliższe dni obfitować będą w duże zmiany w komunikacji miejskiej. W kilku miejscach Wrocławia prowadzone będą jednocześnie prace remontowe, a to oznacza zmiany tras zarówno tramwajów, jak i autobusów. Sprawdźcie, w których miejscach będą utrudnienia.

Wakacje to we Wrocławiu czas największych remontów, czego nadchodzący weekend będzie najlepszym potwierdzeniem. Remont na pl. Legionów wchodzi w kolejny, czwarty już, etap wymiany rozjazdów. Na pl. Społecznym rozpocznie się rozbiórka estakady, a na ul. Długiej zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem. Tymczasowa organizacja ruchu pojawi się również na ul. Kołłątaja.

Powody do radości mają za to mieszkańcy południa. Prace na ul. Ślężnej zbliżają się ku końcowi i w najbliższy weekend tramwaje wrócą na stałe trasy. Poniżej szczegóły wszystkich zmian.

Wyburzanie estakady na pl. Społecznym - linie: 4, 33, D, 145, 146, 149, 240, 241

W nocy z 14 na 15 sierpnia rozpocznie się wyburzanie estakady na pl. Społecznym. Od północy obowiązywać będą zmiany w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych, w tym linii nocnych.

Tramwaje linii 4 i 33 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez most Pokoju i ulicę Szczytnicką do Ronda Reagana.

Autobusy linii D, 145, 146, 149 i kursy nocne linii 241 jadące z placu Grunwaldzkiego do centrum miasta zostaną skierowane objazdem od mostu Grunwaldzkiego przez plac Powstańców Warszawy (parking pod budynkiem Urzędu Wojewódzkiego) do przystanku "Poczta Główna". W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Natomiast kursy nocne linii 240 jadące z placu Grunwaldzkiego do Dworca Głównego zostaną skierowane objazdem od mostu Grunwaldzkiego przez plac Powstańców Warszawy (parking pod budynkiem Urzędu Wojewódzkiego), ulicę Słowackiego, Podwale i Traugutta do placu Wróblewskiego.

Tramwaje linii 4, 33 oraz autobusy linii D, 145, 146, 149, 240 i 241 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu w obrębie placu Społecznego w nocy 18/19 sierpnia 2019 roku.

Więcej o zmianach w organizacji ruchu pisaliśmy TUTAJ!

Remont na ul. Kołłątaja

14 sierpnia wieczorem na ul. Kołłątaja 1-6 (przy szkole) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w związku z planowanymi pracami na sieci kanalizacyjnej. Dwa pasy ruchu w kierunku dworca zostaną tymczasowo zajęte, ruch będzie odbywał się po torowisku. Prace potrwają do 18 sierpnia.

Wymiana rozjazdów na pl. Legionów - 0L, 0P, 15, 31, 32

W niedzielę, 17 sierpnia, rozpocznie się czwarty etap wymiany rozjazdów na pl. Legionów. Prace obejmą wymianę torów od strony ul. Sądowej i zakończenie wymiany krzyżownicy na środku skrzyżowania.

Tramwaje linii okólnej (linie 0L i 0P) oraz linii 31 i 32 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu.

Linia 15 pojedzie w obu kierunkach od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, plac Jana Pawła II, most Sikorskiego i ulicę Dubois do ulicy Pomorskiej. Linia 4 nadal będzie kursowała dotychczasowym objazdem od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, ulicę Podwale, plac Teatralny, ulicę Teatralną i Skargi do placu Dominikańskiego. Taka organizacja obowiązywać będzie przez 2 tygodnie.

Przebudowa ul. Długiej - linie: C, 103, 104, 122, 127, 128, 245

Od 17 sierpnia obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu na ul. Długiej. Zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem. Objazd został wyznaczony ulicami Gnieźnieńską, Ścinawską i Poznańską.

Autobusy linii C i 128 jadące z placu Grunwaldzkiego lub Psiego Pola w kierunku Popowic będą kursowały objazdem od ulicy Długiej przez ulicę Poznańską, Ścinawską i Gnieźnieńską do ulicy Starogroblowej. Na trasie wyznaczone zostaną dwa dodatkowe przystanku: "Poznańaka", "Popowice (stacja kolejowa)".

Autobusy linii 103, 104, 122, 127 oraz kursy nocnej linii 245 jadące od strony placu Jana Pawła II w kierunku Popowic zostaną skierowane objazdem od przystanku "Litomska (ZUS)", który zlokalizowany jest przy ulicy Poznańskiej, z powrotem ulicą Poznańską (autobusy zawrócą na skrzyżowaniu z ulicą Łęczycką), Ścinawską i Gnieźnieńską do ulicy Starogroblowej.

Zmiany obowiązywać będą przez tydzień.

Remont torowiska na ul. Ślężnej - linie: 9, 15

17 sierpnia zakończy się remont torowiska na ul. Ślężnej. Tramwaje linii 9 i 15 powrócą na swoją trasę do Parku Południowego, a kursy okresowej linii tramwajowej 79 oraz okresowej linii autobusowej 709 zostaną zlikwidowane.