Plantacja marihuany w dawnym hotelu. Na rynek nie trafią narkotyki warte milion złotych!

2020-02-14 8:07 mar

W budynku dawnego hotelu w pobliżu Szklarskiej Poręby zorganizowano plantację marihuany. Policjanci zabezpieczyli prawie 900 krzewów konopi indyjskich, z których można uzyskać prawie 100 tys. porcji handlowych gotowego narkotyku, a także zabezpieczyli ponad 3 kg suszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to milion złotych.

62-letni właściciel dawnego hotelu w okolicach Jeleniej Góry postanowił zmienić pierwotne przeznaczenie obiektu i zorganizował w nim plantację marihuany. Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach - miniszklarniach wyposażonych w urządzenia sterujące ogrzewaniem, oświetleniem i wentylacją, które są niezbędne do należytego wzrostu roślin.

Na trop uprawy wpadli jednak policjanci. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli prawie 900 krzewów konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu, z których można uzyskać ok. 100 tys. porcji handlowych gotowego narkotyku, a także zabezpieczyli ponad 3 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to milion złotych.

62-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste oraz wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do winy i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet do 15 lat więzienia.