Po raz drugi ZABIŁ nożem rodzonego brata! 10 lat wcześniej zrobił to samo i został uniewinniony!

2020-01-29 15:52 mar
Po raz drugi zabił nożem rodzonego brata
Autor: materiały prokuratury

Zabójstwo na Dolnym Śląsku. 56-letni Waldemar B. podczas libacji alkoholowej zabił nożem swojego brata. 10 lat wcześniej ten sam mężczyzna zabił nożem swojego innego brata. Wówczas został przez sąd uniewinniony. Teraz grozi mu dożywotnie więzienie. 56-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (25 stycznia) w miejscowości Zaręba w powiecie lubańskim. W jednym z mieszkań spotkało się kilku mężczyzn i wspólnie piło alkohol. W pewnej chwili 56-letni Waldemar B. ugodził nożem swojego brata Piotra B. w okolice klatki piersiowej. Rana okazała się śmiertelna. Piotr B. zmarł, zanim na miejsce dotarli ratownicy medyczni.

56-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Prokurator postawił mu zarzut zabójstwa. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że 10 lat wcześniej Waldemar B. zabił w podobny sposób swojego drugiego brata. W 2010 roku również śmiertelnie ugodził nożem swojego brata. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał wówczas, że Waldemar B. działał w warunkach przekroczenia dozwolonych granic obrony koniecznej i skazał go na karę 5 lat pozbawienia wolności. Na skutek apelacji obrońcy, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uniewinnił go jednak od popełnienia zarzucanego mu czynu.

Teraz ponownie będzie sądzony za zabójstwo brata. Tym razem grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.