Rośnie liczba zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

2020-03-26 18:13 AC
Koronawirus w Polsce
Autor: MW / archiwum se.pl

W czwartek, 26 marca w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w różnych regionach kraju. Wśród nich jest osiem osób z województwa dolnośląskiego. Łącznie liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 1163, czternaście osób zmarło.

- Mamy 43 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego - poinformowało w czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia w komunikacie na Twitterze.

Koronawirus na Dolnym Śląsku. Kim są chorzy?

- Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna osoba jest hospitalizowana w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej - poinformowało biuro prasowe wojewody dolnośląskiego

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim wzrosła do 165, cztery z nich zmarły. Z kolei w Polsce zdiagnozowano 1163 przypadków, 14 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport - odc. 5. Goście: Krzysztof Bosak, prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.