Sensacja w Karkonoszach! Leśniczy spotkał na szlaku łosia!

2019-11-07 9:23 GE
Łoś w Karkonoszach to prawdziwa sensacja, zdj. ilustracyjne
Autor: skeeze/cc0/pixabay Łoś w Karkonoszach to prawdziwa sensacja, zdj. ilustracyjne

Sensacja, bo o obecności łosia w Karkonoszach nie przeczytamy nawet w starych dokumentach. Jak się jednak okazuje, magiczne karkonoskie szlaki przyciągają nie tylko turystów, ale i tak wyjątkowe gatunki zwierząt.

Łosia na swojej drodze spotkał leśniczy Marcin Broniecki. "Dorodny samiec jak niby nigdy nic wędruje po Karkonoszach" - napisali pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Podkreślają, że o obecności łosi na tych terenach nie wspominają nawet bardzo dokładne dokumenty Schaffgotschów, dawnych właścicieli tych ziem.

Leśnicy zakładają, że łoś nie zadomowi się w Karkonoszach na dłużej, a jedynie wykorzystał je jako korytarz migracyjny. Mówiąc dosłownie, łoś wędruje w poszukiwaniu miłości. Jego romantyczny nastrój z pewnością miał wpływ na wybór magicznych Karkonoszy.

Łoś to największy przedstawiciel rodziny jeleniowatych. W Polsce występują głównie w północnych regionach: na Podlasiu czy Warmii i Mazurach. Coraz częściej jednak pojawiają się również w centralnej i południowej Polsce.